Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO) Akademi tarafından gerçekleştirilen ‘ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemleri ve İç Tetkikçi Eğitimi’ yoğun katılımla gerçekleşti. 3 gün süren eğitimlerin sonunda İç Tetkikçi Yeterlilik sınavına girerek başarılı olan katılımcılar İç Tetkikçi olmaya hak kazandı.

FTSO Akademi tarafından 22-23 Şubat 2024 tarihlerinde ISO Kalite Yönetim Sistemi Eğitimi, 24 Şubat 2024 tarihinde ise İç Tetkikçi Eğitimi gerçekleştirildi. FTSO Meğri Salonu’nda toplam 18 saat süren eğitim serileri, Türk Loydu Eğitmeni Serkan Şahin tarafından verildi. 21 kişinin katıldığı eğitimlerin 1’inci ve 2’nci gününde ISO 9001:2015 Standardı, kalite yönetim sistemi ve prosesleri, liderliğin kuruluştaki rol, sorumluluk ve yetkileri, kalite yönetim sisteminin planlaması, riskleri ve fırsatları belirleme faaliyetleri ile uygulamalar ve örneklemeler yapıldı.

Sıvanda başarılı olan adaylar İç Tetkikçi olmaya hak kazandı

Eğimlerin 3’üncü gününde denetimin tanımı, nedeni ve tipleri, ilgili standartların tanıtımı, tarafların görev ve sorumlulukları, planlanması ve yönetimi, denetimin gerçekleştirilmesi ve raporlanması, düzeltici ve önleyici faaliyetlerin takip edilmesi ile denetimle ilgili vaka çalışmaları uygulamalı olarak gerçekleştirildi.

3 gün süren eğitimin son bölümünde sınava girerek başarılı olan katılımcılar İç Tetkikçi olmaya hak kazandı.

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com