Atatürkçü Düşünce Derneği Fethiye şubesi eski  başkanlarından gazeteci ve yazar Güngör Berk’in  uzun yıllardır Fethiye gazetesinde yazdığı yazıları kitap haline getirdi.  Fethiye Belediyesinin katkılarıyla basılan ve Fethiye’nin geçmişine ışık tutan Güngör Berk  “Eski Fethiye Yazıları” kitabının tanıtımı ve imza töreni yapıldı. Güngör Berk’in yazmış olduğu “Eski Fethiye Yazıları” isimli kitap Fethiye Belediyesinin kültür hizmeti olarak bastırılıp, dağıtımı gerçekleşecek. Fethiye Belediyesi Meclis Salonunda yapılan kitap tanıtım törenine Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Belediye Başkan yardımcısı Oğuz Bolelli, Fethiye Belediyesi Sosyal ve Kültür İşleri Müdürü Halime Ok, Güngör Berk’in eşi Nilgün Berk ile basın mensupları katıldı. Başkan Alim Karaca; Gazeteci ve Yazar Güngör Berk’e böyle bir kitabı kazandırdığı için teşekkür etti. Başkan Alim  Karaca, kitap ile ilgili olarak “Kitap için bize geldiğinde, hiç düşünmeden evet,  dedik. Bu kitap Fethiye’de yaşayan insanlara öncülük edecek” dedi.

ADD Fethiye Şubesinde yıllarca başkanlık yapan, Etibank Üçköprü maden işletmesinden emekli Gazeteci ve Yazar; Güngör Berk; uzun yıllardır Fethiye gazetesinde  yazdığı yazılarını “Eski Fethiye Yazıları” adı altında kitap haline getirdi. Kitabı Fethiye Belediyesi kültür hizmeti olarak bastırıp, dağıtımına başlarken, kitabın tanıtımına Belediye Başkanı Alim Karaca ile belediye yetkilileri katıldı. Fethiye Belediye meclis salonundaki kitap tanıtım töreninde kitaplarını da imzalayan Güngör Berk, ilk imzalı kitabı Başkan Alim Karaca ile Başkan Yardımcısı Oğuz Bolelli’ye sundu. Kitap tanıtım töreninde Güngör Berk’in eşi Nilgün Berk ile Fethiye Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Halime Ok’ta yer aldı. Eski Fethiye Yazıları kitabı ile ilgili açıklama yapan Güngör Berk  “Çok uzun yıllar önce Fethiye’ye geldim ve tanıklığını yaptığım Fethiye’yi yazılarıma döktüm. Gazetede uyuyan yazıları canlandıralım dedik. Bu düşünceyle bu kitap ortaya çıktı” dedi.  Açıklamasına devam eden Güngör Berk “Fethiye’ye ilk kez 1962 yılında geldim. Çocukluğum ve eğitim hayatım Bursa ve İstanbul’da geçmişti. Her iki ilimizde çok seviyorum. Üniversiteyi bitirdikten sonra Göcek’te ki Etibank’ta Maden Jeolog’u olarak işe girdim. Fethiye’ye ilk ayak bastığımda doğasının güzelliğine ve tarihine karşı büyülenme oldu ve Fethiye’den ayrılamadım.  Bu akan zaman içerisinde Fethiye’de beni içerisine aldı. Fethiyeli oldum. Fethiyeli olalı yarım yüzyılı geçti. Bugünde diyorum ki her şehir güzel ama ben en çok Fethiye’yi sevdim. İlk gördüğümde Fethiye küçük bir sahil kasabasıydı. Fethiye ovasının imara açılmasından dolayı şimdilerde büyük bir kent olma yolunda ilerliyor. Yaşadığım süreç bu dönemin tanıklığıdır. Tanıklığını yaptığım Fethiye’yi yazılarıma döktüm. Bir gün gazetede uyuyan yazıları canlandıralım dedik. Bu düşünceyle bu kitap ortaya çıktı. Kitabın baskısını üstlenen ve bunu bir kültür hizmeti olarak ele alan Fethiye Belediyesi’ne çok teşekkür ediyorum. Bu kültür hizmetinin devam etmesini temenni ediyorum. Eski Fethiye Kitabımın yayınlanmasını ve baskıya verilmesini sağlayan Sayın Başkan Alim Karaca’ya ve destek verenlere çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

“FETHİYE’YE DEĞER KATACAK BİR KİTAP”

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’da açıklamasında “Güngör ağabeyimi uzun süredir tanıyorum. Kendileri Fethiye’de Atatürkçü Düşünce Derneği’nin öncülüğünü yapmış olan kişilerdendir. Onları tanımak gurur verici. Bu süreç içerisinde Güngör ağabeyimiz yıllarca mücadele verdi. Kitap için bize geldiğinde, hiç düşünmeden evet dedik.  Bu kitap Fethiye’de yaşayan insanlara öncülük edecek. Bizlere çok değerler katacak. Fethiye’mizi çok iyi anlatmış. Kitabı bir  gecede bitirdim. İçinde çok güzel anıları var. Bu kitap için Güngör Bey’e çok teşekkür ederim” dedi.(HABER/FOTO-GÖKHAN AYYILDIZ)

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com