Son beş yılda açtığı Halkevleri ile sadece Fethiye’nin değil, tüm kamuoyunun takdirini kazanan Fethiye Belediyesi, şimdi de Yeşilüzümlü mahallesinde yeni bir Halkevi açıyor.

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca döneminde hizmete açılan Fethiye Kordon, Bahriye Üçok, Göcek, Karaçulha, Ölüdeniz ve Çiftlik halkevlerine bir yenisi ekleniyor.

Her gün gelen zamlara rağmen çayın fiyatının halâ 1 TL olduğu, diğer yiyecek ve içeceklerin de piyasa fiyatlarının çok altında sunulduğu Fethiye Belediyesi’nin Halkevleri zinciri genişliyor. Yeşilüzümlü bölgesindeki Halkevi çok kısa bir süre içinde hizmet vermeye başlayacak.

Pazar akşamı Yeşilüzümlü’deki yurttaşlarla biraraya gelen Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca; “Fethiye’ye yeni bir Halkevi daha açacak olmanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz. Yeşilüzümlü’deki Halkevi ile 7.ci Halkevi’mizi açmış olacağız. 2019 yerel seçimlerinden önce; emeklimizin, emekçimizin, öğrencimizin, yurttaşlarımızın yanında olacağımızın sözünü vermiştik, verdiğimiz sözleri tek tek yerine getiriyoruz. Karaot, Akmaz ve Koca Çalış halk plajları da sosyal belediyecilik anlayışımızın bir sonucuydu.

Ülke olarak maalesef çok sıkıntılı bir ekonomik sürecin içinde adeta boğuluyoruz. Özellikle sabit gelirli ya da dar gelirli kesimler, işçiler, memurlar, emekliler, küçük esnaf, ev kadınları hayat pahalılığı nedeniyle dışarıda bir çay kahve içemeyecek, bir simit bile yiyemeyecek duruma geldiler. Biz de Fethiye Belediyesi olarak, sosyal belediyecilik anlayışımızın gereği, halkımızın derdine bir nebze de olsa, derman olmaya çalışıyoruz. 2024 yerel seçimlerinde halkımız bize bir dönem daha başkanlık yapma görevi verirse, bundan sonra da dar gelirli yurttaşlarımızın yanında olacağız” dedi.

 

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com