3. Lig 3. Grupta mücadele edecek olan Fethiyespor 2. Etap kamp çalışmalarının yanı sıra transfer çalışmalarını da aralıksız sürdürüyor. Bu sezon hedefe oynayacak kadro oluşturan lacivert beyazlılar 1 Ağustos Pazar günü Muğla Atatürk stadında kardeş takım olan Altınordu ile ilk hazırlık maçını yapacak. Genç ve tecrübeli bir kadro kuran Fethiyespor’da teknik patron Selahaddin Dinçel şu ana kadar devam eden çalışmalar ve futbolcularının performansından memnun olduğunu açıkladı. Dinçel 3. Grup takımları da ilk kez değerlendirirken” Grubumuzda hedefe oynayan takım çok az değil, daha da artabilir. Fethiyespor olarak bizde hedefe oynayıp gruptan şampiyon olarak çıkmak istiyoruz” dedi.

Fethiyespor Teknik Direktörü Selahaddin Dinçel tesislerinde devam eden kamp çalışmalarını gazetemize değerlendirdi.  Dinçel ”İkinci etap çalışmalarımız şu an Fethiye’de devam ediyor. Bayram öncesinde de geri kalanını bitirmiştik. Ağustos ayının 2’sine kadar Fethiye’de, 2 etap çalışmalarını tamamlayacağız. 1 ağustosta kardeş kulübümüz Altın Ordu ile Muğla’da bir hazırlık maçımız var. Ertesi gün de  kampı tamamlamış olacağız. 5 Ağustos günü itibariyle de 3 etap kamp çalışmalarına Kocaeli Kartepe de devam edecek.  Takımımız  yeni bir yapılanma içerisinde, inşallah bu sezon arzuladığı hedeflediği üst lige bütün Fethiye ve Fethiyespor sevenleri ile birlikte ulaşacağız.  Ben inanıyorum tabi bu yapılanmayı şu şekilde yapıyoruz. Hem bu takımı başarıya taşıyacak, tecrübeli iyi oyuncular hem de bu takıma temel oluşturacak,  bu takımı geleceğe taşıyacak yetenekli gençleri bünyemize davet ediyoruz.  Bu çalışmaların çoğunu Altınordu kulübü ile gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Altınordu dan bünyemize dahil olan futbolcular var. Ayrıca süper lig alt yapısı görmüş bir kaç oyuncu ile PTT alt yapısı görmüş bir kaç oyuncuyu da bünyemize dahil ettik. Tabi transferlerimizin tamamı sonlanmadı görüşüp prensipte anlaştığımız oyuncular var. Fakat bazı sorunlardan dolayı resmileşmedi. İlerleyen günlerde sanıyorum bu arkadaşlarımızla yapılacak görüşmeler sonucunda anlaşma sağlanacaktır. Eğer bir problem oluşur ise, o bölgelere farklı oyuncular yönlendireceğiz ” Dedi.

HEDEF TAKIM SAYISI AZ DEĞİL

Teknik Direktör Selahaddin Dinçel Fethiyespor’un bu sezonki grup değerlendirmesinde kendilerinin şampiyonluğa oynayacağını söyledi. Dinçel “ bu  gruba bakıldığında hedef takım sayısı çok az değil. 4 -5 tane hedef takım görüyorum. Bugün itibariyle belki ilerleyen günlerde transfer politikası ile birlikte bu hedef takım sayısı artabilir. Bugün itibariyle  İçel İdman Yurdu, Ofspor,  Erokspor, Edirnespor, Ceyhanspor, Derincespor gelince  üst ligi hedefleyen bir yapı oluşturma hedefindeler. Ben öyle düşünüyorum ve bu yapıyı da oluşturduklarını da, kısmen yapmış oldukları transferlerden gözlemliyoruz. Biz de Fethiyespor’umuzu  üst lige hedefliyoruz.  İnşallah üst lige çıkan takım olacağız. Onunla ilgili en ufak bir şüphem yok. Yarında fikstür çekilecek. 14.30 itibariyle 2.ve 3. lig fikstürü belli olacak. Önümüze fikstür geldiğinde tekrar bir çalışma içerine gireceğiz. Tabi ki her rakip ile oynayacağız. Bazen iç sahalarda, dış sahalarda zorluk derecesi yüksek veya zorluk derecesi düşük maçlarla başlamak herkesin farklı yorumu oluyor. Sonuçta her takım ile oynayacağız . İnşallah Fethiyespor adına iyi bir sezon olur ve sonu şampiyonlukla biter. Takımımıza yönetimimize taraftarlarımıza güveniyorum en ufakta bir şüphem yok” ifadelerini kullandı.

TAKIMLAŞMA ÇOK İYİ

Dinçel ”Çok ciddi bir sakatlığımız yok, ufak tefek darbeler alan yaralı oyuncularımızla, sorunlar oldu onları kendi içimizde tedavi ettik. Çocuklarımız uyumlu gayet iyi abi kardeşlik ve birliktelik gözleniyor. Sahanın içine de olumlu yansıyor. Başarıya ulaşmada, takımlaşma birliktelik çok önemlidir. Şu anda takımın coşkusu, isteği, arzusu gayet iyi ve ilerleyen günlerde bunun sonucunu hep birlikte göreceğiz” şeklinde konuştu.

 

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com