ALTIN, “ HEDEFİM 55 PUANDI ,YAKALADIK”

BAKIRCI, “FETHİYESPOR ÇAĞ ATLIYOR”

ÇATAL , “SENENİN YAPILANMASINA BAŞLAYACAĞIZ”

ULUSAN,”İKLİM ŞARTLARI BİZİ ZORLADI”

TFF 2.Lig kırmızı grupta mücadele eden Fethiyespor, ligi 55 puanla kapatacak.Play-off mücadelesi verecek olan şampiyon adaylarından 1461 Trabzonspor’u Selim’in golüyle 1-0 yenerek puanını 52 ‘ye yükselten ve bu sezonu ligde 8.sırada kapatmayı garantileyen Fethiyespor’da gelecek yılın çalışmaları hemen başlıyor.Fethiyespor Başkan ve Yönetiminin Teknik Direktör Erhan Altın ile sözleşmesini 1 yıl daha uzattığı açıklanırken 1461 Trabzon maçının ardından Lacivert-beyazlı takımın taraftarlarıyla galibiyeti birlikte kutlaması büyük coşku yaşaması kentte ayrı bir hava yarattı.Fethiyespor teknik direktörü Erhan Altın , “ Biliyorsunuz Samsunluyum ; benim bir hedefim vardı 55’i yakaladığım için çok memnunum.”ifadelerini kullanırken Başkan Esat Bakırcı “Fethiyespor 600’e yakın altyapı sporcusu , 40-50 yıl yetecek yeni tesisi ile adeta çağ atlıyor.Gelecek yıl hedefi büyüteceğiz.”dedi.Fethiyespor genel kaptanı Nacit Çatal ise “Seneye daha iyi bir yapılandırmayla hedefe oynayan bir takım çıkartacağız.Bizim tek bir hayalimiz var o da PTT’ye çıkmak.”dedi.1461 Trabzonspor teknik direktörü Ulaş Ulusan ise ,”Play-off’tan şampiyon olmak istiyoruz.Bugün iklim şartları nedeniyle sıcak havanın etkisiyle kaybettik.”şeklinde konuştu.

Fethiyespor zorlu bir ligi geride bırakırken evindeki son maçta 1461 Trabzonspor’u 1-0 yenerek ligi 8.sırada kapatmayı garantiledi.Ligin bitimine 1 hafta kala Lacivert-beyazlılar Selim Kayacı’nın golüyle 1461 Trabzonspor’u 1-0 yenerken taraftarlarına da bayram yaptırdı.Ligi 55 puanla kapatmayı garantileyen Fethiyespor’da önümüzdeki yılın planlamalarının da başladığı bildirildi.Haftayı 3 puanla kapatan Fethiyespor’da yüzler gülerken taraftar ve takım bütünleşmesi de sevinçle karşılandı.Ligde son 4 hafta hiç kaybetmeyen 19 gol atıp kalesinde sadece 5 gol gören Fethiyespor 12 puan toplayıp 52 puanla 8.sıraya yerleşti.

“ŞÜKÜRLER OLSUN “

Fethiyespor teknik direktörü Erhan Altın yaptığı değerlendirmede ,”Hedefimiz 55 puandı. Şükürler olsun 55 puana ulaştık. Şöyle bir hesap yapıyorum, 23 maçta 40 puan almışız. Benim takımım devre arası liderlik şampiyonu olarak tamamladı. İyi işler yaptığımızı düşünüyorum. Yönetimimizle birlikte sezonu kapattık. Taraftarlarımıza da teşekkür ediyorum, bizi yalnız bırakmadılar. Finali hep birlikte yaptık. Galibiyeti onlara armağan ediyorum. Ben Samsunluyum biliyorsunuz; benim bir hedefim vardı 55’i yakaladığım için çok memnunum. Çocuklarıma teşekkür ediyorum. Burada emeği geçen, başta sizler olmak üzere herkese çok teşekkür ederim. Bizi hiç yalnız bırakmadınız. Maçlarda hep yanımızdaydınız.  Programlarınız ve yazılarınızda hep destek oldunuz. Futbolcularımıza moral, motivasyon verdiniz. Takımımızı hep üstlere taşıdınız. Bu başarı da sizlerin de emeği büyük. Hedeflerimiz var. O hedefleri başkanımızla, yönetimimizle oturacağız, konuşacağız. Bugün istişare ve planlama yapacağız. Bu planlama doğrultusunda hedef çok büyük. İnanıyorum ki, önümüzdeki sene bu ligi de başaracağız. Nasıl taraftarımız tarafından şampiyon olmuş gibi karşılandıysak, önümüzdeki sene de bunu başaracağız.”dedi.

FETHİYESPOR’U BIRAKAMAZDIM

Fethiyespor ile 1 yıllık sözleşme imzaladıklarını doğrulayan teknik direktör Erhan Altın,” Bu kadar güzel bir ortam ve bu kadar güzel bir camianın içerisindeyken bırakamazdık. Sağ olsun başkanım ve yönetim kurulu bize inandılar.Onlarla bir buçuk yıl için anlaşmıştık.Sözleşmemiz devam ediyor.Eğer başarısız olsaydık bırakacaktık.Başkanımıza da söyledik her şey karşılıklı.İyi diyaloglar içerisinde olduğumuz sürece biz bu işin üstesinden geliriz.Bize inananlara ve sahip çıkanlara çok teşekkür ediyorum.”ifadelerini kullandı.

“KAZANDIĞIMIZ İÇİN MUTLUYUZ”

Fethiyespor genel kaptanı Nacit Çatal ise ,” Kazandığımız için mutluyuz.Play-off’a kalamadığımız için de üzgünüz.İlk yarıda birkaç hata yaptık.ikinci yarıda ise daha iyi bir yapılanmayla beraber kırk puan topladık.İlk yarıda yirmi puan alsaydık şuan play-off’taydık.Sıkıntı yok.Ama seneye daha iyi bir yapılandırmayla hedefe oynayan bir takım çıkartacağız.Bizim tek bir hayalimiz var o da PTT’ye çıkmak.Önümüzdeki hafta canlı yayına çıkıp kulüp hakkı da konuşacağım.Bazı oyuncularımızla ayrılacağız.Bazılarıyla ise devam edeceğiz.Önümüzdeki Salı günü çıkacağım canlı yayına kadar her şey belli olmuş olur.Sözleşmemizi bir yıl daha uzattık.Bugünkü penaltı pozisyonunda Sezer vardı.Hakemlere yüklenmeye de gerek yok.Kazandık sonuçta.Murat Yılmaz kırmızı kart görürken ben oradaydım.Herhangi bir küfürleşme olmadı.Tamamen bir yanlış anlaşılmaydı.Raporlarını falan düzenliyorlar herhangi bir sıkıntı yok.”dedi.

VERDİĞİMİZ SÖZLERİ TUTTUK

Fethiyespor Başkanı Esat Bakırcı ise değerlendirmesinde,” Hayırlısıyla bir sezon geçirdik.Herkesi kutluyorum.Sezonun başında birkaç hata yaptık.Bu hataları ikinci yarıda düzelttik.Verdiğimiz tüm sözleri de tuttuk.Futbolcularımızı ve tüm çalışanlarımızı canı gönülden kutluyorum.Bu ışık bizi seneye daha iyi yerlere getirecek.Mutlaka transferlerimiz olacak.Ama biz ana kadromuza yakın bir kadroyu devre arasına almıştık.Şimdi daha rahatız.Daha iyi bir şekilde lige gireceğiz.Bir kaç tane daha futbolcu alarak sezona Fethiye’mize layık bir şekilde devam edeceğiz.Taraftarlarımıza; bize verdikleri  destekler için çok teşekkür ediyorum..Fethiyespor çağ atlıyor herkes bunu görsün.Fethiyespor’un daha iyi yerlere gelebilmesi için herkesin destek olması gerekiyor.Destek sözlerle olmuyor maalesef.Yine de iyi yoldayız.Futbolcularımıza,çalışanlarımıza ve yönetim kurulumuza çok teşekkür ediyorum.”şeklinde konuştu.

ALIŞIK OLMADIĞIMIZ HAVA VARDI

1461 Trabzonspor Ulaş Ulusan ise ,” Maç alışık olmadığımız bir havada oynandı. Hava şartlarından dolayı zor bir mücadeleydi.Ama karşılaşmayı kazanabilecek pozisyonları yakaladık.Değerlendiremedik maalesef.Rakibimizin iyi bir çıkışı vardı.Hem teknik ekibini hem de oyuncularını tebrik ediyorum.Play- off da kiminle oynayacağımız haftaya belli olacak.Kiminle oynarsak oynayalım ilk turu geçmek istiyoruz.İkili maçlara takımımızı taşıyarak daha avantajlı bir konuma gelmek istiyoruz.İyi bir takıma sahibiz.Takımıma güveniyorum.inşallah hedeflerimize ulaşırız.Çok zor takımlarla oynayacağız ama imkansız değil.Genç bir ekibe sahibiz.Bunu yapabilecek kapasitemizde var.Sakatlarımız var.Onlarda geldiği zaman daha iyi şeyler başaracağımızı umut ediyorum.”ifadelerinde bulundu.

 

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com