“Fethiye’nin Sultanlarını 1.Ligte İzleyemeyeceğiz.”

Türkiye Voleybol Federasyonu Kadınlar 2. Ligi’nde final maçları sonunda Şampiyon olarak 1. Lige çıkan Lokman Hekim Zirve Spor Kulübü Kadın Voleybol Takımını bu sezon Fethiye adına izleyemeyeceğiz. Edinilen bilgilere göre sponsor bulunamayan Lokman Hekim Zirve Spor Kulübü Kadın Voleybol takımı için 1.ligte mücadele edemeyecek olmasının endişeleri yaşanıyor. Lokman Hekim Zirve Spor Kulübü

Başkanı İbrahim Erdem “Şu anda ekonomik sıkıntı var. Geçen yıl ki sponsorumuza teşekkür ediyoruz. Ancak bu yıl bu desteği veremiyor. Bizlerde maliyetlerin yüksek olması nedeniyle 1.ligte takımımızı oynatamayacak olmamızın üzüntüsünü yaşıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Geçtiğimiz yıl Türkiye Voleybol federasyonu Kadınlar 2.Ligi’nde fırtına gibi esen final maçları sonunda da şampiyon olarak kupayı Fethiye’ye getirip, 1.ligte mücadele etme hakkı kazanan Lokman Hekim Zirve Spor Kulübü Kadın Voleybol Takımı ekonomik sıkıntılar ve sponsor bulunamaması yüzünden 1.ligte mücadele edememeyle karşı karşıya kaldı. Kulüpte ekonomik sıkıntının yaşanması 1.lig için 5-6 milyon TL bütçenin gerekmesi nedeniyle zor durumda kaldıkları öğrenilen ‘Fethiye’nin Sultanları’ bu yıl ilçedeki voleybolseverler tarafından izlenemeyecek. Şampiyon takımın oyuncuları diğer kulüpler tarafından bir bir kapışılırken lig için en az 14 oyuncu olması gerektiğinden maliyetlerinde artması yüzünden kulüp 1.ligte mücadele konusunda büyük endişeler yaşıyor.

Zirve spor kulüp başkanı İbrahim Erdem, “Şu anda büyük bir ekonomik sıkıntı var. 5-6 milyon TL’lik bütçe gerekiyor. 1.lige çıktık. Yöremizde destek olmadığı için yeni takım kurmak çok zor. 1.ligte oyuncu maliyetleri çok fazla arttı. En az 14 oyuncu olması lazım. Bu durumda maliyet çok yüksek olunca hiç destek de olmayınca takımı parkeye çıkaramayacağız. Bu yıl tüm başvurularımıza rağmen sponsor bulamadık. Geçen yıl ki sponsorumuz Lokman Hekim Esnaf Hastanesi’ne çok teşekkür ediyoruz. Diğer sponsorlarımıza da verdikleri destek için teşekkürlerimizi iletiyoruz. Ancak bu yıl maliyetler fazla olunca sponsorumuz desteğini çekti. Voleybol sevdalısı başkan olarak yönetim kurulumuzla şampiyon olmuş bir takımı 1.ligte bu sezon oynatamayacak olmanın büyük üzüntüsünü yaşıyoruz. Takımımızın Muğla’da kalmasını ve mücadele gücünü devam ettirmesini arzuluyoruz.” ifadelerinde bulundu.

 

 

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com