İYİ Parti Fethiye İlçe Başkanı, Fethiye’nin en büyük sorunlarının başında trafik sorunu olduğunu belirterek, “Fethiye’nin kangren haline gelmiş bu sorununu tün siyasi partiler, STK’lar ve kurumlar olarak bir araya gelerek çözmeliyiz” dedi.

İYİ Parti Fethiye İlçe Başkanı Ali Fatih Çoban, beraberinde İYİ Parti Fethiye Kadın Kolları Başkanı Hülya Yörenti ve ilçe yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Fethiye Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Şaban Taşar ve yönetimini ziyaret etti.

Oldukça samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarete İYİ Partili başkan Fatih Çoban, şoför ve taşıma sektörünün sorunlarını dinledikten sonra yaptığı açıklamada, “İYİ Parti Fethiye İlçe Başkanlığı olarak, ilçemizde bir haftadır STK ve bazı kurumları ziyaret ediyoruz.  Bu ziyaretlerimizde odaların ve STK’ların talep ve eksiklikleri konusunda bilgi alış verişinde bulunuyoruz. Son olarak da Fethiye Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Şaban Taşar ve yönetimini ziyaret ederek hasbihalde bulunduk. 2020 yılının Mart ayından bu yana  tüm Dünya ülkeleri ile birlikte Covid-19 salgını ile mücadele ediyoruz. Covid-19 salgınının sosyal hayatta en fazla mağdur ettiği sektörlerin başında da servis ve taşıma sektörü geliyor. Hükümet tarafından şoför esnafına yönelik bir takım yardım ve desteklerin yapıldığını ve bunların yetersiz olduğunu da öğrendik. Önümüzdeki süreç içerisinde de endişeler olduğu için servis esnafımız diken üzerindeler. Şuanda şoför esnafımız nihayi bir tüketiciler konumunda. Çalışamıyorlar ve çalışamadıkları için de hep hazırdan yiyorlar” dedi.

Fethiye Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Şaban Taşar’dan edindikleri bilgiler doğrultusunda Fethiye’de politikalarını revize ettiklerini ifade eden İYİ Parti Fethiye İlçe Başkanı Ali Fatih Çoban, “ Aşılamayacak konular olursa, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Muğla Milletvekili Metin Ergun ile konuları Türkiye Büyük Millet Meclisine taşırız. Fethiye’nin en büyük sorunlarından bir tanesi kangren haline gelmiş olan trafik problemidir. Trafik ile ilgili 2019 yılı Mart ayından bu yana hiçbir çalışma yapılmıyor. Mevcut Fethiye Belediye Başkanımız Alim Karaca, seçimlerden önce, trafiği rahatlatacak projelerinin olduğunu söylemişti. Seçim manifestosunda  Salı Pazarında çok katlı bir otopark projesi vardı. Yine eski köy dolmuşlarının kalktığı durağa bir otopark yapacaktı. Otopark yetersizliğini onlar da kabul ediyorlar. Ağustos’un 6’sında okullar açıldıktan sonra, pandemiden dolayı zor günler geçiren şoför esnafı,  birde Fethiye’nin trafiğinde zorluk çekecekler. İnşallah herkes bir an önce taşın altına elini koyar ve problem çözülür” diye konuştu.

İYİ Parti Fethiye İlçe Başkanı Ali Fatih Çoban ve beraberindeki heyetin ziyaretinden dolayı kaldığı memnuniyeti dile getiren Fethiye Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Şaban Taşar ise, “İYİ Parti olarak zaman zaman bizim hal ve hatırımızı soruyorlar ve esnaflarımızın istek ve taleplerini dinliyorlar. Gerçekten pandemi sürecinde e çok etkilenen sektörlerin başında şoför ve taşıma sektörü geliyor. İnşallah bu kötü günler bir an önce biter ve eski günlerimize geri döneriz” şeklinde konuştu.

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com