Avrupa ve Dünya Şampiyonu unvanlarını elinde bulunduran Fethiyeli yenilgisiz profesyonel boksör Hasan Kubilay Alcu, WBC Dünya Şampiyonluğu Boks Gecesi organizasyonunda yine ringe çıkıp Azeri rakibini nakavt etti.

Azeri rakibi Ceyhun Beşirzade’yi ikinci rauntta nakavt ile mağlup eden başarılı sporcu, bu önemli müsabakadan da galibiyetle ayrılıp unvanına bir yeni başarıyı ekledi.

İstanbul Sancaktepe Mustafa Öncel Kültür ve Spor Kompleksi’nde gerçekleşen WBC Dünya Şampiyonluğu Boks Gecesi etkinliğine yoğun bir katılım oldu. Avrupa ve Dünya Şampiyonu yenilgisiz profesyonel boksör Hasan Kubilay Alcu, gecede ringe çıktı ve organizasyona damgasını vurdu. Geçtiğimiz yıllarda Mike Tyson ve Muhammet Ali gibi isimlerin sahne aldığı WBC Dünya Şampiyonluğu Boks Gecesi’nde de şampiyonluğa ulaşan Hasan Kubilay Alcu, bir kez daha Fethiye’nin adını duyurdu.

Türkiye boks tarihinde ilk defa düzenlenen WBC Dünya Şampiyonluğu Boks Gecesi’nde, Hasan Kubilay Alcu 9. profesyonel boks maçına çıktı. Düzenlenen karşılaşmada Alcu, Azeri rakibi Ceyhun Beşirzade’yi nakavt ederek şampiyon oldu.

Avrupa ve Dünya Şampiyonu profesyonel boksör Hasan Kubilay Alcu, “Önemli bir organizasyonda, 9. galibiyetime ulaştım. Yoğun bir hazırlık sürecinden geçmiştik.
Bu çalışmalarımızı WBC Dünya Şampiyonluğu ile taçlandırdık. Bu başarıda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com