Fethiyede yaşayan yerleşik yabancılar mahalli idareler seçimi için sandık başına gittiler.

Fethiye Seydikemer ve Muğla ilçelerinde oy kullanma hakları olan y erleşik yabancılar mahalli idareler seçimi için sandık başına gitti.

Fethiyede  396 sandıkta 130 bin 480 seçmen oy kullanırken Ölüdeniz mahallesi ve Foça mahallesi ile diğer mahallelerde de yaşayan yabancı uyruklu seçmenler sabahın erken saatlerinde oy kullanacakları okullara geldi. Günlükbaşı Silkar ilk ve orta okulu ile Ölüdeniz ilk ve orta okuluna gidenler listelerdeki seçmen kağıtlarından isimlerini kontrol edip Oylarını Kullandı. Kimi yabancı uyruklu seçmenler dakikalarca oy kullanmak için sıra beklediler.

Silkar İlk okulunda eşi İbrahim Onur ile oy kullanan ve 47 yıldır Fethiyede yaşayan İrlanda uyruklu Mary Onur “Fethiyeyi çok seviyorum. Türkiyede vatandaşlığımı aldığım için her seçimde oy kullanıyorum. Bunun mutluluğunu yaşıyorum. Demokrasi çok güzel. Fethiye ve yöremize hizmet edecek başkanları seçmekten çokmutluyum”ifadelerini kullandı.10 yıldır Fethiyede yaşayan Ukrayna uyruklu Yulia Doğan da eşi Tamer Doğan ile birlikte Günlükbaşı ortaokulunda oy kullandı. 1387 nolu sandıkta oy kullanan Yulia Doğan ise “10 yıldır Türkiyede yaşıyorum. Bu seçimlerin Türkiye demokrasisine güzel sonuçlar getirmesini temenni ediyorum “diye konuştu.

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com