Fethiye’de yaşayan yerleşik yabancılar, Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için sandık başına gitti.

Fethiye , Seydikemer ve Muğla  ilçelerinde oy kullanma hakları olan yerleşik yabancılar, Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için sandık başına gitti.

Fethiye ilçesi Ölüdeniz Mahallesi’nde yaşayan seçmenler, sabahın erken saatlerinde oy kullanacakları yerlere geldi.

Ölüdeniz İlk ve Ortaokuluna gidenler, listedeki seçmen kağıtlarından isimlerini kontrol edip, oylarını kullandı.Kimi yabancı uyruklu seçmenler dakikalarca oy kullanmak için sırada beklerken , kimileri de oy verme işlemini kuyrukta beklemeden anında kullandı.

İngiliz asıllı Sara Justine Seyrek , 22 yıldır Türkiye’de yaşadığını, Fethiye’yi çok sevdiğini söyledi.

Çocuklarıyla sandık başına gelen  1234 nolu sandıkta oy kullanan Tüm arkadaş ve akrabalarını her yıl tatil için Türkiye’ye davet ettiğini vurgulayan Seyrek, “Türkiye Cumhuriyeti’ne teşekkür ediyorum. Vatandaşlığımı aldığım için ikinci kez oy kullandım. Bunun mutluluğunu yaşıyorum.” dedi.

Çin  asıllı Danis Kaya da 1229 nolu sandıkta oy kullandıktan sonra iki buçuk yıldır Türkiye’de olduğunu ilk kez bu seçimlerde  oy kullandığını dile getirdi.

20 yıldır Türkiye’de yaşadığını belirten Yelena Bingöl ‘de 1233 nolu sandıkta oy kullanırken seçimlerin Türkiye demokrasisine güzel sonuçlar getirmesini temenni etti.

 

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com