Fethiye’de koronavirüs salgınında son 24 saatte 30 yeni  vaka tespit edildi. Temmuz ayı başından itibaren Delta varyantının da etkisiyle ilçede  vaka sayıları tırmanışa geçti.

Kurban Bayramı tatili ile birlikte yerli ve yabancı tatilcilerin Fethiye’ye akın etmesi ile birlikte koronavirüs salgını yine tırmanışa geçti. Geçtiğimiz günlerde ilçe genelinde tekli sayılara düşen vaka sayıları yine üç haneli rakamlara doğru hızla ilerliyor.

Edinilen bilgiye göre Fethiye Devlet Hastanesinde 2’si yoğun bakım ünitesinde, 11’i de Covid servisinde olmak üzere toplam 13 kişinin tedavi altında olduğu öğrenilirken, test için günlük 250-  300 vatandaşın hastaneye müracaat ettiği ve en düşük 30 kişinin testinin pozitif çıktığı bilgisine ulaşıldı.

Delta varyantının da etkisiyle de  vaka sayılarının hızla arttığı Fethiye’de 10 gün önce hiç Delta Varyantı görünmezken, son edinilen bilgiye göre bu sayı 80’e çıktı. Uzmanlar ve yetkililer delta varyantının daha tehlikeli olduğunu belirtirken, vatandaşları rehavete kapılmama konusunda ve virüse karşı uyulması gereken tedbirlere kesinlikle uyulması yönünde uyarılarda bulundular.

Muğla’da Vaka Sayısı Bir Haftada İkiye Katladı

Muğla’da son haftalarda koronavirüs vakalarında ciddi artış dikkat çekerken, vaka sayısı bir haftada 2 kat arttı.

Muğla’da koronavirüs vaka sayısı aradan geçen bir haftada 2 kat arttı. Sağlık Bakanlığı verilerine göre, 26 Haziran – 2 Temmuz tarihleri arasında 100 binde 17.39 olan vaka sayısı 10-16 temmuz arasında 100 binde 33.44’e yükseldi.

Sağlık Bakanı Koca illere göre vaka haritasını paylaştı. 100.000 nüfusa karşılık gelen bir haftalık toplam vaka sayısını gösteren insidans haritasının güncel halinde şehirlerdeki son durum da ortaya çıkmış oldu.

Sağlık Bakanı Fahrettin koca, sosyal medya hesabı Twitter’dan vaka sayılarının bir önceki haftaya göre arttığını ifade etti. Haber-Foto/Hakan AYKIRI

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com