Kurban Bayramı yaklaşırken kurbanlık fiyatları geçen yılın fiyatlarının oldukça üstünde gözleniyor. Çatalarık Mahallesi’nde bulunan hayvan pazarında bayram öncesi durgunluk yaşanıyor. Kurbanlık hayvan satıcıları bu yıl fiyatların geçen yıla oranla yüksek olduğunu küçük baş hayvanların 6 Bin TL’den başlayıp 15 Bin TL’ye kadar çıktığını söylediler.

Fethiye’de Kurban Bayramı için geriye sayım devam ederken Türkiye’nin değişik bölgelerinden celepler kurbanlıklarını getirerek görücüye çıkardılar.

Çatalarık Mahallesinde kurulan Kurbanlık hayvan pazarına Fethiye ve çevresindeki kurbanlık hayvan satıcıları da yayla Girdev, Mendos ve Babadağ çevresinden kurbanlıklarını getirip satışa sunmaya başladılar.Bu yıl kurbanlık küçük baş hayvanlar 6 Bin TL’den başlarken Büyük Baş hayvanlar ise 25 Bin TL’den satılmaya başlandı.Bazı kurbanlık hayvan satan celepler fiyatların yüksek olmadığını yem fiyatlarının ve hayat pahalığının yüksek olmasının fiyatları bu rakamlara çektiğini ifade ettiler.Kurbanlık satın almak için pazara uğrayan vatandaşlar ise fiyatlar çok yüksek bir küçük baş hayvan 6 Bin TL’den başlıyor.Bu durumda kurban ibadetimizi yapamama ile karşı karşıya kalabiliriz.”şeklinde konuştular.

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com