Fethiye Çatalarık Camii Kur’an Kursu öğrencileri Filistin için yardım topladı.

İsrail ve Hamas arasında geriliminin yükselmesinin ardından 7 Ekim’de savaş sürecine girilmişti. İsrail kuvvetleri Gazze’de bulunan ve sivillerin tedavi gördüğü hastaneyi bombalamış ve saldırı sonrası 500’ü aşkın kişi hayatını kaybetmişti. Türkiye’de İsrail’i kınamaya ve Filistin’e çeşitli yardım kampanyaları düzenlemeye devam ediyor. Fethiye’de ise Filistin’e yaşanan insanlık dramına kayıtsız kalmayan vatandaşlar, çeşitli yardımlarda bulunarak Filistin’e desteklerini yolluyor.

Çatalarık Mahallesi Camii Kuran Kursu öğrencileri, Filistin’de yaşanan insanlık dramına kayıtsız kalmayarak yardım kampanyası düzenledi. Düzenlenen yardım kampanyasına birçok vatandaş katılarak destek oldu. Kampanya sonunda toplanan yardımlar, Çatalarık Camii Kuran Kursu öğrencisi Ayşe Soylu tarafından Türkiye Diyanet Vakfı Fethiye Şubesine teslim edildi.

Fethiye Müftülüğü yardım kampanyasına katılanlara teşekkür ederken, ”İlk kıblemiz olan, Hz. Peygamberin emaneti Kudüs’ün yer aldığı Filistin’de yaşanan zulme sessiz kalmayan duyarlı vatandaşlarımızdan Allah razı olsun.” İfadelerini kullandı.

Fethiye Müftülüğü daha önce de Filistin de şehit olan Müslümanlar için Merkez Yeni Hamidiye Caminde ve tüm camilerde öğle namazına müteakiben gıyabi cenaze namazı kıldırmış ve hayatını kaybeden vatandaşlar ve yaralı vatandaşlar için dualar etmişti.

 

 

 

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com