Koronavirüs vaka sayılarındaki düşüş her hafta daha da hızlanıyor. Türkiye genelindeki bu umut verici azalış, Fethiye’nin rakamlarına da yansıyor. Edinilen bilgiye göre Fethiye Devlet Hastanesinde koronavirüs salgınından dolayı toplam 20 kişinin tedavi gördüğü öğrenildi.

Artan korona virüs vakaları sonrası alınan sıkı önlem ve tedbirler kapsamında günlük vaka sayıları azalan Fethiye’de, virüs salgınına karşı alınan önlemler hız kesmeden devam ediyor. Dünyada pandemi olarak ilan edilen ve ikinci dalganın gelmesiyle artış gösteren korona virüs salgınına karşı alınan önlemler hız kesmeden devam ediyor. Bu kapsamda uygulanan sıkı denetimler doğrultusunda günlük vaka sayıları ilçemizde düşmeye devam ederken, Fethiye Devlet Hastanesinde 20  kişinin koronavirüs salgınından dolayı tedavi gördüğü öğrenildi.

Fethiye Devlet Hastanesine geçtiğimiz iki hafta öncesine kadar ortalama 300 kişinin salgın nedeni ile müracaat ettiği ve yaklaşık 100 kişinin testinin pozitif çıktığı bilgisine ulaşılırken, alınan tedbirler sonrası bu sayı günlük ortalama  5ile 8 arasında değişmekte. Aşılama çalışmalarının da Fethiye’de hızla devam ettiği öğrenilirken, Fethiye Devlet Hastanesinde günlük 600 ile 1000 arasında vatandaşa salgın aşısı yapılıyor.

Kırmızı bölgeler gitti. HES haritası normale döndü

Koronavirüs ile mücadele kapsamında İçişleri Bakanlığı tarafından açıklanan  kısıtlamaların hayata geçirilmesiyle birlikte Hayat Eve Sığar(HES) uygulaması yoğunluk haritası verilerine göre kısıtlamaların uygulandığı ilk günden beri Fethiye’de  vakalar düşmeye devam ederken,  Daha önce kırmızı alanlarla kaplı şehir merkezlerinde kırmızı bölgeler yok denecek kadar azaldı. Haber-Foto/Hakan AYKIRI

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com