Turizm bölgelerinde geçmiş yıllarda 15 Mayıs’ta başlayan inşaat yasağı bu yıl Valilik kararı ile 15 Hazirana uzatılmıştı. Kovid-19 salgını nedeniyle aksayan veya bitirilemeyen inşaat faaliyetlerinin tamamlanabilmesi amacıyla uzatılan inşaat yasağına kesinlikle uyulması gerekildiğini belirten Felikya Group Yönetim Kurulu Başkanı Doğuş Çelik ‘Turizm inşaatı besliyor. Bununla ilgili olarak turizm sektörüne karşı anlayışlı olup, bu konuda kentimize gelen misafirlere gerekli rahatlığı ve refahı sağlamak açısından yasaklara uyulması gerekiliyor’ dedi.

Turizm Sezonunun gelmesi ile birlikte Fethiye’de inşaat faaliyetleri 15 Haziran’da durdurulacak. Kovid-19 salgını nedeniyle aksayan veya bitirilemeyen inşaat faaliyetlerinin tamamlanabilmesi amacıyla valiliğin aldığı karar doğrultusunda 15 Mayıs’tan, 15 Haziran’a uzatılan inşaat yasaklarında sona gelindi. Fethiye’nin turistik bölgelerinde yapılan inşaat çalışmaları Salı gününden itibaren son bulacak. İnşaat ile turizmin birbirini besleyen iki meslek olduğunu söyleyen, Felikya Group Yönetim Kurulu Başkanı Doğuş Çelik, yasaklara uyulmasının büyük önem taşıdığını kaydetti.

Aynı Havuzdan Beslenen İki Ayrı Sektörüz

Felikya Group Yönetim Kurulu Başkanı Doğuş Çelik, “Genel faaliyet alanımız inşaat. Salgından dolayı inşaat yasaklarında bu yıl tabi biraz gecikme yaşandı. Bu da turizm sezonu da geciktiği için çok fazla etkilemedi. Bizim için avantajı oldu. Çünkü yarım kalmış yapılar vardı. Bizimde işlerimiz aksamıştı. Aksayan işleri tamamlamamız için süre kazandık. Bölgenin başlıca gelir kaynağı turizm olduğu kadar başka bir büyük gelir kaynağı olarak inşaat sektörü yer alıyor. Tabiki turizmin payı daha büyük. Dolayısıyla turizm de çok önemli. Hem sektördeki arkadaşlar hem biz turizme de katkı sağlamak bizim için avantajdı. İşlerimiz muhakkak yasak dönemlerinde duruyor. Ama bu işlerimizin durmuş olması bize büyük zararlar vermiyor. Çünkü sezon sonunda aslında kazanılan paralarla inşaat sektörü dönmeye devam ediyor. Aynı havuzdan beslenen iki ayrı sektörüz. Dolayısıyla dönemsel olarak inşaat sektörü turizmi besliyor. Turizm de inşaatı besliyor. Bununla ilgili de inşaat sektörüne karşı anlayışlı olup, bu konuda kentimize gelen misafirlere gerekli rahatlığı ve refahı sağlamak açısından yasaklara uyulması gerekiyor. Tabi bu yasaklar inşaat sektörünü muhakkak etkiliyor. Ancak önceden bildiğimiz için genel programlarımızı buna göre yapıyoruz. Ekstra aksamalar illa etkili oluyor.  Genel anlamda tek havuzdan beslendiğimiz için turizm geliriyle inşaat sektörü de dönüyor. İnşaat sektörünün geliriyle turizm sektörü hareket ediyor. Farklı gibi gözüksek de birbirimize çok bağlı sektörleriz. Çünkü kentin ana geçim kaynaklarından inşaat ve turizm. Yasaklar başladığında belediye denetimlerini yoğunlaştırıyor. Vatandaşlarımızda çok bilinçli… Birçok kanaldan konuyla ilgili bilgilendirme yapabiliyorlar. Dolayısıyla hem devletin hem de yerel yönetimlerin takibinde ve denetiminde bizde işlerimizi düzgün bir şekilde götürmeye çabalıyoruz” diye konuştu.

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com