Covid-19 aşılamasında yaş sınırlamasının 40’a düşmesi ve önceliğe farklı meslek gruplarının da dahil edilmesinin ardından Fethiye DevletHastanesi’nde metrelerce kuyruk oluştu.
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın sosyal medya hesabından yaptığı duyurunun ardından SGK kayıtlı tüm çalışanlar ile 40 yaş ve üzeri olanlar koronavirüs aşısı olmak için Fethiye’de hastanelerin yolunu tuttu. Hastane bahçesinde gündüzün yanı sıra gecenin ilerleyen saatlerine kadar uzun aşı kuyrukları oluştu.
Pandemi kısıtlamalarının başlamasıyla birlikte büyük şehirlerden göç dalgasının yaşandığı Fethiye, şimdi de aşı kuyrukları oluştu. Covid-19 aşılama programına 40 yaş ve üzeri vatandaşlarla farklı meslek grupları dahil olunca, sırası gelenler Fethiye Devlet Hastanesinde yoğunluğa neden oldu.
Hastane yolunda araç ve yaya trafiği yaşanırken, yoğunluk gece boyunca sürdü. Aşı olmak için sırada bekleyen bazı vatandaşlar ile aşısını olup hastaneden ayrılanlar, sabırla sıralarını beklediklerini belirterek, salgının atlatılabilmesi için herkesi aşılanmaya davet ettiler.

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com