Türkiye genelinde yaşanan kuraklık, ekmek fiyatlarının artmasına neden oldu. Fethiye’de daha önce 200 gramı 1.50 TL olarak satılan  ekmek, gramajı 40 gram arttırılarak2.00 TL oldu.Fırıncılar “bir süredir beklediğimiz fiyat artırımına nihayet ulaştık. Girdiler çok artı. Vatandaşlarımızdan anlayış bekliyoruz” dediler.

Fethiye’de de zam talebinde bulunan fırıncılar, sonuç aldı. Türkiye genelinde yaşanan kuraklık ve ekmek girdi fiyatlarının artması nedeniyle zam isteyen fırıncılar bu günden itibaren ekmeğin fiyatını gramajını arttırarak 2.00 TL’ye yükselttiler. Bazı vatandaşlar ekmeğin fiyatının artmasına tepki gösterirlerken, özellikle kalabalık nüfuslu aileler, “Bu zamdan en çok biz etkileneceğiz” diye konuştular.

Fethiye’de daha önce 200 gramı 1.50 TL olarak satılan ekmek, bu günden itibaren 240 gramı 2.00 TL’den satılmaya başlandı. Fırıncıların fiyat artırım talepleri, talepleri uygun görülürken, fırıncılar zammın kaçınılmaz olduğunu ifade ettiler.

Fethiye’de yıllardır sektörde hizmet verdiğini belirten Arzum Ekmek Fırını sahibi Mustafa Yılmaz, “Ülkemiz genelinde yaşanan kuraklık neticesinde buğday mahsulünde ciddi sıkıntılar doğurdu. Bunun yanında hamura, mayaya, elektriğe, suya, akaryakıta ve  işçi maliyetinde giderlerimiz çok arttı. Muğla’nın diğer ilçelerinde zaten ekmek 2.00 TL’den satılıyordu. Bizim de dayanacak gücümüz kalmadığı için zam talebinde bulunduk. Tarım Bakanlığının standartlarında yer alan ekmeğin gramaj ve fiyat ayarlamasına göre talep ettiğimiz 240 gram ekmek 2.00 TL olarak kabul edildi. Bu konuda aziz halkımızdan anlayış bekliyoruz” diye konuştu. Haber-Foto/Hakan AYKIRI

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com