FETHİYE’DE COVİD-19 VAKALARI TEKRAR HORTLADI

Yerleşik nüfusu 167 Bin 114 olan Fethiye’de Kurban Bayramı tatilinde Türkiye’nin dört bir yanından gelen tatilciler ile birlikte nüfusu 1 milyonu geçti. Artan nüfusa paralel olarak vaka sayıları da arttı. Fethiye’nin  nüfusu yüzde 600 civarında  artarken, Covid19 vaka sayıları da yüzde 400 artış gösterdi.

Fethiye’de Kurban Bayramı öncesi tek haneli sayılara düşen Covid-19 vaka sayıları, Kurban Bayramı tatilinin ardından tekrar tırmanışa geçti ve deyim yerindeyse adeta tekrar hortladı. Kurban Bayramında 1 Milyonu geçen nüfusunun ardından, tatilcilerin memleketlerine geri dönmesi ile birlikte salgın Fethiye’de kaldı ve Fethiye Devlet Hastanesi yine yoğunluk yaşamaya başladı.

Yoğun Bakım Ve Servisler Doldu

Fethiye Devler Hastanesi yetkililerinden alınan bilgiye göre 9 kişilik yoğun bakım ünitesi doldu. Covid-19 için ayrılan serviste yatan hasta sayısı da 35-40’lara çıktı. Hastalığı ağır atlatanların tamamı ise aşı olmayanlar. Aşı olan 2 kişinin de Covid-19’a yakalandığı ancak hastalığı ayakta çok hafif atlattıkları öğrenildi.

Fethiye Kırmızıya Döndü

Son günlerde yurt genelinde olduğu gibi Muğla il genelinde de Covid-19 vaka artışları devam ediyor. Yüzde 89,5 ile aşılamada lider olan Muğla’da aşı olmayanlar ve maske, mesafe, hijyen kurallarına uymayanlar da dikkat çekiyor.

Öte yandan Sağlık Bakanlığı Hayat Eve Sığar (HES) verilerine göre Fethiye yine kırmızıya döndü. Muğla’nın ilçeleri arasında en fazla vaka Fethiye’de görülüyor. Muğla il genelinde ilçe merkezlerinin yanı sıra kırsalda da vakalarda artış var. Haber-Foto/ Hakan AYKIRI

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com