Fethiye’de  yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında BioNTech aşısı, 4 aile sağlığı merkezinde ve Fethiye Devlet Hastanesi ile Lokman Hekim Esnaf Hastanesinde uygulanmaya başlandı.

Yeni tip koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında, BioNTech aşısının aile sağlığı merkezlerinde de tatbik edilmesi kararının ardından randevu alanlara aşı yapılmaya başlandı.

Fethiye’de şuana kadar, Fethiye Devlet Hastanesi ve Fethiye Halk Sağlığı Merkezinde aşılama çalışmalarının yapıldığını belirten yetkililer, “Artık ilçemizde Lokman Hekim Esnaf Hastanesi ile birlikte Esenköy Aile Sağlığı Merkezi, Karaçulha Aile Sağlığı Merkezi, Ölüdeniz Aile Sağlığı Merkezi ve 13 Nolu Aile Sağlığı Merkezinde de aşılama çalışmaları başladı. Aile sağlığı merkezlerinde randevular açık. Günde 1500 kişi için aile sağlığı merkezinden randevusunu alabilir. Vatandaşlarımız da bugünden itibaren randevularını alarak aşılarını olmaya başladı. Aşının yaygınlaşması açısından direkt aile hekiminden aşı olması, bizim açımızdan da vatandaşlarımız açısından da mutluluk verici. Çünkü aile sağlığı merkezleri evlerine yakın, hemen evlerinden çıkıp hızlıca aşılarını olabiliyorlar” ifadelerinde bulundular.

 

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com