Fethiye’de yarım  ada ve koylarda yapılan çevre temizliğinde, yaklaşık 5 ton  çöp toplandı. Etkinlikte farkındalık oluşturmak amaçlandı.

Fethiye Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü öncülüğünde, AKUT (Arama Kurtarma Derneği) Fethiye Birimi Gönülleri, MAG- AMESAR(Mahalle Afet Gönüllüleri) ile birlikte Yarım Ada ve Oyuk Tepe mevkiinde çevre temizliği yapıldı. 35 gönüllünün katıldığı çevre temizliğinde, 3 saatlik zaman diliminde yaklaşık 5 ton çöp toplandı. Fethiye Belediye Başkan Yardımcısı Oğuz Bolelli ve Fethiye Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Mahmut  Bayraktar’ın da katıldığı çevre temizliğinde ağırlıklı olarak Plastik ve  cam şişeler,  yemek kapları ve kağıt ambalajları toplandı. Fethiye Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Mahmut  Bayraktar orada oturan gençleri de çöplerini giderken götürmeleri konusunda çevremizi temiz tutalım diyerek  uyardı. Gerçekleşen çevre temizliğinin ise farkındalık yaratmak amacıyla gerçekleştiğini söyleyen Fethiye Belediyesi Başkan Yardımcısı Oğuz Bolelli, şehir merkezine oldukça uzak mesafede bir alan olmasına rağmen, yaklaşık 5 ton çöpün toplandığını söyledi.

150 Bin nüfuslu Fethiye’yi sadece 250 personeli olan Temizlik İşleri Müdürlüğünün temizlemesinin kolay olmadığını ifade eden Bolelli, “İlçemizde Fethiye Belediyemiz Temizlik İşleri Müdürlüğü öncülüğünde AKUT gönülleri ile MAG-DER gönüllüleri tarafından ortaklaşa koylar bölgesinde bir çevre temizliği gerçekleştirdik. Oyuktepe mevkiine ulaşımın zor olduğunu fakat buraya gelince oldukça fazla insanın geldiğini gördük. Burada inanılmaz derecede bilinçsizce bir doğa kullanımı ve doğa katliamı ile karşılaştık. Böyle güzelliklere sahip bir doğayı hunharca kullanmak, akıl alır gibi bir durum değil. Maalesef cezai yaptırımlarla da bir noktaya varılamıyor. Toplum olarak çevre temizliği konusunda bilinçli olmak gerekiyor. Bu konuda toplumun her bir ferdine sorumluluk düşüyor. Fethiye 150 Bin nüfusa sahip bir ilçe konumunda. Koskoca ilçeyi 250 personelli Temizlik İşleri Müdürlüğünün temizlemesi kolay değil. Bunun için her bir birey kendi yaşadığı alanın çevresini temiz tutarsa daha yaşanılabilir bir memleket ortaya çıkacaktır. Bu konuda her bir vatandaşımızı duyarlı olmaya davet ediyorum” dedi.  (HABER/FOTO-ŞULE UĞUR)

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com