FETHİYE’DE DENİZ DİBİ VE SAHİL TEMİZLİĞİ YAPILDI

Fethiye’de ‘Temiz Deniz Temiz Türkiye’ etkinliği kapsamında deniz dibi temizliği, kıyı temizliği ve deniz ekosistemini arttırmak için 200 bin yavru balık denizle buluşturuldu.

Muğla Valiliği İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Daha Temiz Deniz, Daha Temiz Türkiye”  temalı etkinlikte Fethiye’nin Büyüksamanlı Plajında dip ve kıyı temizliği çalışması yapıldı. Fethiye Kaymakamlığı, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Şehit Yüzbaşı Özgür Özekin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerin katılımlarıyla yapılan temizlikte dalgıçlar tüplü dalış gerçekleştirerek, demir sopa, cam ve plastik şişeler ve farklı atıkları karaya çıkardı. Fethiye Kaymakamı İsmail Hakkı Ertaş ve diğer yetkililerin de izlediği farkındalık etkinliğinde, öğretmen ve öğrenciler ise plaj içinde çevre temizliği yaptı. Etkinliğe katılan Fethiye Kaymakamı İsmail Hakkı Ertaş, gelecek nesillere daha temiz çevre bırakmak için herkesin duyarlı olmasını istedi.

200 Bin Levrek Yavrusu Denize Salındı

Temizlik etkinliğinin ardından deniz ekosistemini canlandırmak ve balık popülâsyonu arttırmak için 200 bin yavru levrek salımı da Büyüksamanlık Plajında gerçekleştirildi. Fethiye Şehit Yüzbaşı Özgür Özekin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Alpaslan Selçuk ve Muğla Valili İlçe Tarım Müdürlüğü yetkililerin de bulunduğu etkinlikte levrek yavruları denizle buluşturulurken, minik yavrular kısa sürede denizde gözden kayboldu.

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com