Türkiye genelinde hafta sonu yapılacak olan Liselere Geçiş Sitemi  (LGS) sınavında Fethiye’den  2 Bin 175 öğrenci sınava girecek. Fethiye’de 29 okul,143 salonda gerçekleşecek olan LGS sınavında 418 öğretmen ve idareci görev alacak.

Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavı 4 Haziran 2023 Pazar günü gerçekleşek.Fethiye’de LGS  sınavı 29 okulda gerçekleştirilecek.Türkiye genelinde uygulanacak olan LGS sınavında sözel ve sayısal olarak 2 oturum uygulanacak.Sınavın birinci oturumunda; Türkçe, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Yabancı Dil ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerinden 50 soruyu cevaplamaları için 75 dakika, İkinci oturumda ise; Matematik ve Fen Bilimleri derslerinden toplam 40 soruyu cevaplamaları için 80 dakika verilecek.

Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya LGS sınavına girecek öğrencilere başarılar diledi.Faruk Kaya LGS sınavı için gerekli tüm tedbirleri aldığını belirterek,”Sınava girecek öğrencilerimiz için gerekli tüm tedbirleri aldık.Okullarımızın hepsi sınava hazır haldedir.LGS sınavına girecek tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum.”dedi.

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com