Muğla’nın Fethiye ve Seydikemer ilçelerinden 50 kişilik hac kafilesi dualar eşliğinde kutsal topraklara uğurlanırken duygusal anlar yaşandı.

Fethiye’den 40 ve Seydikemer’den 10 hacı adayı için Fethiye’nin Çamköy Kapalı Pazar yerinde kutsal topraklara uğurlama töreni düzenlendi. Törene Fethiye Müftüsü Kamil Oktay, AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turhan Kovancı , hacı adayları ve yakınları katıldı. Programda  ilahi ve dualar okunurken  kutsal topraklar adlı şiir de okununca büyük alkış koptu.Hacı adayları aileleri ve yakınlarıyla vedalaşırken ilçede görevli polis ekipleri de eşlik etti.  Hacı adayları otobüsle önce  Dalaman Havalimanı’na hareket ederken oradan da uçakla   kutsal topraklara uçacak.

“Fethiye’den 40, Seydikemer’den İse 10 Hacı Adayımızı Uğurladık”

Fethiye Müftüsü Kamil Oktay, kutsal topraklara gidecek ilk kafilede Fethiye’den 40, Seydikemer’den ise 10 hacı adayının bulunduğunu belirtti. Oktay, “Diyanet işleri başkanlığımızın kurasında çıkan hacı adaylarımızı kutsal topraklara uğurluyoruz. Allah haclarını kabul eylesin. Sağlık, sıhhat içinde ibadet yapmayı nasip etsin. Türkiye genelinde 85 bin hacca gidecek adayımız var. İlçemizde de hacca gidecek olan arkadaşlarımız eğitimlerini tamamladılar. Kuran okumasını bilmeyen öğrendi, bilenlerse geliştirdi. Öğrendikleri bilgilerle güzel bir hac faraziyesi yapacaklar.” diye konuştu.

 

 

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com