Otgöz  ”Fethiye’ye İkinci Bir Sanayi Çarşısını Kazandıracağız”

14 Mayıs Pazar günü yapılacak 28. Dönem milletvekili seçimlerinde Ak Partiden Muğla milletvekili adayı olan Seydikemer eski belediye başkanı Yakup Otgöz Muğla ve ilçelerindeki seçim çalışmalarını tamamladıktan sonra Fethiye’de sanayi sitesinde esnafları dolaşıp destek istedi. Ak Parti milletvekili adayı Yakup  Otgöz’den pek çok sanayi esnafı bir dükkanda ayrı ayrı üç iş kolunun  çalıştığını ikinci bir sanayi sitesine ihtiyaç olduğunu talep ettiler. Otgöz 14 Mayıs’ta  milletvekili şeçilerek   Fethiye’ye ikinci bir sanayi sitesi kazandıracaklarını ifade etti.

Ak Parti Muğla milletvekili adayı Yakup Otgöz’e başta Seydikemer ilçesi olmak üzere Muğla ve diğer ilçelerle Fethiye halkı da büyük  sevgi gösterisinde bulunuyor. 14 Mayıs’ta yapılacak 28.Dönem milletvekilliği genel seçimlerinde Muğla milletvekili adayı olan Yakup Otgöz’e vatandaşlar ve esnaflar her gittiği yerde büyük sevgi gösterisiyle karşılıyor. Sabah erken saatlerde Fethiye sanayi sitesinde esnaf ziyaretlerinde bulunan Yakup Otgöz tüm sanayi çarşısını bir bir dolaşıp cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Recep Tayyip Erdoğan’a ve milletvekilliği seçimlerinde de Ak Parti’ye destek istedi. Milletvekili adayı Yakup  Otgöz’e bu seçim çalışmasında, Seydikemer Belediye Başkanı Önder Akdenizli, AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turhan Kovancı, geçmiş dönem Fethiye Ölüdeniz Belediye Başkanı ve Ak Parti il yönetim kurulu üyesi    Keramettin Yılmaz, geçmiş dönem Karaçulha Belediye Başkanı Yusuf Çaylı, Ölüdeniz Turizm Geliştirme Kooperatifi Başkanı ve Ak Parti Fethiye belediye meclis üyesi Muhammet Kökten ile Ak Parti Fethiye eski ilçe başkanı Mustafa Ali Türkan, Ak Parti geçmiş dönem Fethiye belediye başkan adayı Muhittin Kayabaş, belediye meclis üyeleri, Ak Parti ilçe yönetim kurulu üyeleri ve partililer katıldı. Sanayi esnafını baştan sona ziyaret eden Otgöz esnafların sorunlarını dinlerken bu sorunları yine Ak Partinin çözeceğini vurguladı. Zaman zaman sevgi selinin yaşandığı bu ziyaret esnasında bir traktör lastiği değiştirmekte olan bir esnafın bijon anahtarını alan milletvekili adayı Yakup Otgöz çiftçilikten buraya geldiğini milletin temsilcisi olduğunu açık açık gösterdi.

 “İkinci Bir Sanayi Çarşısı İstiyorlar”

Sanayi Esnaflarının büyük ilgisi ile karşılaşan  AK Parti Muğla Milletvekili adayı Yakut Otgöz, yaptığı değerlendirme de hem Fethiye’deki sanayi çarşısında hem de tüm Muğla ve ilçelerinde Ak Parti ve kendilerine büyük sevgi gösterisinde bulunulduğunu belirterek” Tüm halkımıza, sanayi çarşısı esnafımıza ilgilerinden dolayı teşekkür ediyorum” Çok ilgi alaka gösterdiler. Tabi ki istekleri de var. Geniş bir sanayi istiyorlar. İnşallah bu kardeşlerimle ikinci sanayi çarşısı sorununu çözeceğiz. Bu yaraya da merhem olmak için tüm ilgi ve alakayı göstereceğiz. Sivil toplum örgütlerimizle, belediyemizle ben bu sorunu çözeceğimize inanıyorum. 14 Mayıs sürecini atlatınca elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Esnaflarımızın ilgi ve alakasına teşekkür ediyorum. Muğla’nın 13 ilçesinde de aynı sevgiyi  görüyoruz. 14 Mayıs seçiminin ülkemize milletimize ve Muğla’mıza  hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerinde bulundu.

“Birinci Turda Kazanacağız”

Seçim sürecini değerlendiren  Ak Parti Muğla milletvekili adayı Yakup Otgöz  Cumhur ittifakı olarak Cumhurbaşkanı seçimini ilk turda kazanacaklarını belirterek Muğla’da 3 ya da 4 milletvekilini Ak Parti olarak kazanacağız” dedi. Otgöz “ Tabii ki bugün Fethiye sanayisini gördük. Muğla’nın bütün yerlerini de gördük. Seçimin ne kadar önemli olduğunu herkes biliyor. Ama herkes kararını vermiş yani istikrarın bozulmasını kimse istemiyor. Durmak yok yola devam diyoruz. Cumhur ittifakı olarak birinci turda inşallah kazanacağız. Muğla’da ilk başta sıkıntımız vardı. Sakar üstü dediğimiz Milas bölgesinde sıkıntı vardı. İki kez gittiğimizde ama 3’üncü 4’üncü kez giderek bu sıkıntıları giderdik. Allah’ın izniyle hiçbir sıkıntı yok her şey düzeldi her şey yoluna girdi. Millet kararını verdi. İlk turda cumhurbaşkanımızı yeniden  seçeceğiz. Milletvekili çoğunluğunu da alıp Ak Parti’yi mecliste daha temsil edeceğiz. Çoğunluk olarak Muğla’da hedefimiz 3 milletvekilliği almak” diye konuştu.

“Mobilyacılar Dernek Başkanı Talebini Anlattı”

Fethiye Mobilyacılar Derneği başkanı Kıymet Korkmaz  Fethiye’ye ikinci bir sanayi çarşısı taleplerinde bulunduklarını belirterek”Milletvekili adaylarımız çarşımızı geziyor destek istiyorlar.  Fethiye’de bütün esnaflarımız için dükkan istiyoruz. Organize sanayi istiyoruz diye ısrarla bastırdım çünkü dükkan kiraları çok yüksek. Bir dükkanda 3 tane mobilyacı 3 tane tamirci çalışıyor. Bunların önüne geçilmesini istiyoruz.  Bütün siyasetçilerimizden bütün partilerden bütün milletvekili adaylarımızdan Sanayi sitesine kesinlikle el atmalarını istiyoruz. Bu ciddi bir sorun, Fethiye’nin sorunu esnafın sorununa çözüm istiyoruz. İkinci bir sanayi sitesi şart kadın olarak 33 yıldır sanayi sitesinde çalışıyorum. Fethiye’de 20 yıldır mücadele ediyorum. Mobilyacılara malzeme satıyorum. Fethiye’nin sorunu sanayi sitesi buna çözüm istiyoruz.” Şeklinde konuştu.

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com