70’LİK DEDE VE NİNELERİN ESERLERİ GÖZ KAMAŞTIRDI

Muğla’nın Fethiye ilçesinde huzurevi sakinlerinin Fethiye Halk Eğitim Merkezi usta öğreticisi eşliğinde bir yıl boyunca gerçekleştirdiği el emeği göz nuru eserler  beğeniye sunuldu.

Fethiye Huzurevi Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü iş birliği ile gerçekleştirilen el sanatları, resim, ahşap, boyama, ebru sanatı kursuna katılan 60 ile 94 yaş arasındaki huzurevi sakinlerinin bir yıl boyunca yaptığı eserler Erasta Alışveriş Merkezinde törenle beğeniye sunuldu.Fethiye Huzurevi Müdürlüğündeki Sanat Merkezinde açılan kursta Fethiye Halk Eğitim Merkezi usta öğretici Selda Önder görev yaptı.88 yaşlı vatandaşın yaşadığı Huzurevinde yaklaşık 20 Huzurevi sakini bu kurslara katılarak resimden el sanatlarına seramikten ahşap boyamaya kadar pek çok esere imza attı.Huzurevinde boş vakitlerini sanatsal çalışmaya ayıran huzurevi sakinlerinin yaptığı irili ufaklı 1500’e yakın eser Fethiye Erasta AVM’de sergilenmeye başladı.2 gün boyunca açık kalacak serginin açılış törenine Fethiye Kaymakamı Yusuf İzzet Karaman , Fethiye İlçe Emniyet Müdürü Kayhan Dadaşoğlu, Muğla Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Yardımcısı Selda Cesur ,Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya, Fethiye ilçe Gençlik ve Spor Müdürü Harun Reşit Yiğit, Fethiye Halk Eğitim Merkezi Müdürü İsmail Cazağ , Fethiye Huzurevi Müdürü Sevim Seringen, bazı daire amirleri, STK başkan ve üyeleri ile huzurevi sakinleri ve diğer yetkililer katıldı.

ELLERİNDEN ÖPÜYORUZ

Huzurevi sakinlerinin el emeği göz nuru eserleri büyük beğeni ile izlenirken törende konuşan Fethiye Kaymakamı Yusuf İzzet Karaman,”Fethiye de gerçekten adı gibi huzur sağlayan hatta Fethiye de değil belki Türkiye de bu müessese kıymetli büyüklerimize ev sahipliği yapmanın onurunu ve gururunu yaşatıyor. Şu anda da o büyüklerimiz aramızdalar. Hepsi varlıklarıyla bizlere onur veren, gurur verenler olarak ellerinden öpüyoruz. Onlara ne yapsak, sunsak azdır ama şunu söyleyebilirim ki burada ki müdüründen görevlisine birlikte yaşayan büyüklerimiz bizi hem memnun ediyor hem de Muğla için güzel bir örnek teşkil ediyorlar. Her daim böyle olsun bu şekilde devam etsin. Halk eğitim merkezimiz tarafından açılmış olan bu kursumuz da yaşlılarımız oldukça güzel çalışmalar ortaya çıkarmış. Büyüklerimize eşlik edenlere ayrıca teşekkür ediyorum.”şeklinde konuştu.

SAKİNLERİMİZİ AKTİF TUTUYORUZ

Törende konuşan Fethiye Huzurevi Müdürü Sevim Seringen huzurevinin işleyişi hakkında özet bilgiler verirken,  huzurevi sakinlerinin bugüne kadar yaptığı çeşitli dallardaki etkinlikleri hakkında da bilgiler verdi. Seringen , “Huzurevi sakinlerimiz Türkiye Bocce Şampiyonasında geçtiğimiz yıl Türkiye ikincisi olmuştu.Sanat atölyemizde Halk Eğitim Merkezi iş birliği ile ; resim  ve el sanatları kursları yapılıyor.Ayrıca huzur koromuz var.Koromuzun çalışmalarını geliştiriyoruz.Huzurevi sakinlerimizi yaşantılarında aktif halde tutma gayreti içindeyiz.”dedi.

EL BECERİLERİMİZİ GELİŞTİRDİK

Huzurevi sakinlerinden Mürsel Topcan ise , “El becerilerimizi geliştirdik.Huzurevimizi çok seviyoruz.Koro kurduk.Bocce takımımız Türkiye ikincisi oldu.Biz sakinlerin aktif kalması için huzurevinde etkinlik düzenleyen katkı veren müdürümüz ve tüm görev yapanlara teşekkür ediyorum.”dedi.

     

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com