Fethiye Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği (FEFSAD), 20-21-22-23 Nisan tarihleri arasında 3. Fethiye Fotoğraf Festivalini düzenliyor. Festival, bu yıl “Işık” temasına vurgu yapıyor. Festivale bu yıl onur konuğu olarak usta fotoğraf sanatçısı İzzet Keribar yer alıyor. Festivale, Fethiye Belediye Başkanlığı ve Fethiye Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü, Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası, Fethiye Deniz Ticaret Odası, Fethiye Likya Kadın Kalkınma Kooperatifi de destek veriyor.,

FESTİVALDE KONUKLAR YER ALACAK

3.Fethiye Fotoğraf Festivalinde; Fotoğraf Sanatçısı Kenan Demir, Anadolu’ya Açılan Kapı: Laleler Diyarı Muş sunumuyla, Ümit Erdem tarafından Fujifilm Aynasız Fotoğraf Makineleri atölyesi anlatımıyla, Fotoğraf Sanatçısı Ayşe Nur Türk, İç Bükey Sancısı ve 120 Metrekare sunumlarıyla, Fotoğraf Sanatçısı Tekin Ertuğ  Sanat Kurmacadır atölyesi ile, Fotoğraf Sanatçısı Tekin Ertuğ  Sanat Kurmacadır sunumu ile, Fotoğraf Sanatçısı Arzu Eke, Işığın Çağdaş anlatımı üzerine  festivalde yer alacak.

FEFSAD Yönetim Kurulu Başkanı Canan Tor, festivalin 20 Nisan 2024 Cumartesi günü saat 11.00’de The Marina Boutique Hotel’de yapılacak basın toplantısı ve kokteyl ile başlayacağı bilgisini verdi. Tor, festivale katılacak olan sanatçıları açıkladı:

KONUK SANATÇILAR

İzzet Keribar, Devlet Sanatçısı

Tekin Ertuğ, Fotoğraf Sanatçısı- Yazar- Ressam

Yalçın Savuran, Fotoğraf Sanatçısı- Yazar

Ali Rıza Akalın, Fotoğraf Sanatçısı- Yazar

Dr. Eda Arısoy Öğretim Üyesi -Fotoğraf Sanatçısı- Yönetmen

Defne Sesin Okay Öğretim Görevlisi-Fotoğraf Sanatçısı

Esin Koç Görsel Sanatçı -Fotoğrafçı- Editör

Arzu Eke Görsel Anlatıcı- Fotoğrafçı

Akın Acar Fotoğraf Sanatçısı

Kenan Demir, Fotoğraf Sanatçısı

Ayşe Nur Türk, Fotoğraf Sanatçısı

Ahan fotoğraf Grubu

 

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com