Fethiye Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği (FEFSAD) tarafından gerçekleştirilecek olan Fethiye Film Festivali; 7 Ararlık 2023 tarihinde başlıyor. 4 gün sürecek olan Fethiye Film Festivali 10 Aralık 2023 tarihinde sona erecek. Bu yıl ilk kez yapılacak Fethiye Film Festivali 7-10 Aralık’ta sinemaseverlerle buluşuyor.

“FİLM GÖSTERİMLERİ İZLEYİCİSİYLE ÜCRETSİZ OLARAK BULUŞACAK”

7-10 Aralık 2023 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Fethiye Film Festivali (FFF), sinema camiasından da büyük ilgi ve destek görüyor. FEFSAD (Fethiye Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği) organizasyonuyla gerçekleşecek olan festivale yüz elliye yakın film başvurusu yapıldı. 20 Ekim 2023’te biten başvuru dönemi sonrasında film seçki kurulu tarafından başvuru yapan filmler değerlendirilmeye başladı. Festival bünyesinde gösterilecek olan filmler, Aksin Sinemaları sponsorluğunda izleyici ile buluşacak. İzleyicisiyle ücretsiz olarak buluşacak film gösterimleri sırasında, özel olarak davet edilmiş yönetmenlerle soru-cevap ve söyleşiler gerçekleşecek. Film gösterimlerinin yanı sıra düzenlenecek atölye, söyleşi ve sunumlar, alanının uzmanı akademisyenler, yönetmenler ve sinema emektarları tarafından gerçekleştirilecek ve festival boyunca sektör profesyonelleri farklı mekanlarda sinemaseverler ile bir araya gelecekler. 2024 yılında uluslararası bir kimlik kazanmayı ve süreklilik arz etmeyi hedefleyen Fethiye Film Festivali, Fethiye’nin kültür ve sanat hayatına yeni bir soluk getirmeyi, Fethiye halkına ve özellikle gençlerine sinema aşkını aşılamayı ve tüm şehrin sahiplendiği bir festival olmayı hedefliyor.

“FESTİVAL 2024’DE ULUSLARARASI BİR KİMLİK KAZANMAYI HEDEFLİYOR”

Fethiye Fotoğraf Ve Sinema Sanatı Derneği (FEFSAD)’nin organizasyonuyla hayata geçen festival, bünyesindeki tüm film gösterimleri ile düzenlenecek konferans ve söyleşiler ücretsiz yapılacak. 1.Fethiye Film Festivali Gösterim Seçkisi 17 Kasım 2023 tarihinde festivalin sosyal medya hesaplarında yayınlandı. Gösterim Seçkisi içinde 30 kısa film sinemaseverler ile buluşurken, “Özel Gösterim” kuşağı içinde de Türkiye ve dünya festivallerinde ses getirmiş, ödüller almış uzun metrajlı filmlere yer veriliyor. 4 gün boyunca günde 4 seansla izleyicilere sinema keyfi yaşatmayı arzulayan festivalin film programı yayınlandı. Sinema camiasından büyük ilgi ve destek gören Fethiye Film Festivali, akademisyen, sinema emektarı ve yönetmenler tarafından gerçekleştirilecek. Konferans, sunum ve söyleşiler de festival boyunca farklı mekanlarda sinemaseverler ile buluşacak. Fethiye Film Festivali, 2024’de uluslararası bir kimlik kazanmayı hedefliyor. Festival Komite Başkanı Canan Tor, 1. Fethiye Film Festivali’nde tüm sinema severleri bir arada olmaya davet etti.

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com