Fethiye Belediye Başkanı ve aynı zamanda CHP’nin Fethiye Belediye Başkan adayı Alim Karaca, Çalış sahil bandı belediye çarşısı önünde düzenlenen törende, son 5 yılda Çalış bölgesinde yapılan hizmetleri anlattı.

CHP Genel Başkan yardımcısı Ali Mahir Başarır, Muğla’da milletvekilliği yapmış eski dönem CHP’li milletvekilleri, CHP’li Muğla 28. dönem milletvekilleri, Bodrum Belediye Başkanı ve aynı zamanda CHP’nin Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ahmet Aras, CHP Muğla İl Başkanı Zekican Balcı, çeşitli sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile çok sayıda yurttaşın katıldığı tören zaman zaman yoğun yağış altında gerçekleşti.

Fethiye Belediyesi geçtiğimiz aylarda Çalış Sahil Bandı’nı tamamen yenilemiş, Sahil Bandı’na 11 dükkandan oluşan bir çarşı açmış, Mustafa Kemal Bulvarı’nı sıcak asfaltla kaplamış, Adliye Sarayı ve Çalış girişindeki iki akıllı kavşakla trafik akışını hızlandırmıştı.  Ayrıca, Çalış’taki ahşap köprü yenilenmiş, Foça mahallesinin simgesi Civcili Ahmet Ağa Meydanı baştan aşağı elden geçirilmiş ve Çalış sahilinde bir de halk plajı açılmıştı.

Çalış, Artık Eski Çalış Değil

Yoğun katılım ile gerçekleşen etkinlikte ÇALIŞ-DER Başkanı Mete Ay, Çalış bölgesinde geçmişten bugüne yapılan çalışmaları katılımcılarla paylaştı. Mete Ay konuşmasında; “Güneşin en güzel battığı yerlerden birisi olan Çalış plajına hoşgeldiniz. Bizler bölgemize döviz kazandırmak için iyi bir turizme, bunun için de sağlam altyapıya ve üstyapıya ihtiyaç duyarız. Bu çalışmalar neticesinde daha kaliteli hizmetler sunarız.

Geçen 5 yıllık süreçte Alim Karaca başkanım, pandemi süreci yaşadı, ekonomik kriz ve büyük yangınlar gördü. Ama o durmadı. Altyapı risktir ama o tüm riskleri alarak çalıştı. “Bitmez” dedikleri Çalış Sahil Bandı projesini ne kadar güzel bitirdi. İnsanlar burada yürüyemiyordu, bu çalışmalardan sonra insanlar buraya gelmeye başladılar. Geceleri sahil bandı karanlıktı, şimdi olabildiğince aydınlık yapıldı. Alim Karaca başkan sayesinde, Çalış artık eski Çalış değil… Belediye çarşısını sıfırdan yaptı. Koca Çalış bölgesine yepyeni bir halk plajı yaptı. Çalış girişindeki köprümüz çok kötü durumdaydı ve onu da yaptı. Aman başkanım siz durmayın, risk alıyorsunuz, bizi dinliyorsunuz ama önemli işlere imza atıyorsunuz. En son yapılan akıllı kavşak muhteşem oldu, bundan daha iyi bir çalışma olamaz. Başkanımızla omuz omuza Fethiye’nin geleceğini kuracağız. Her şey için çok teşekkür ederiz” dedi. Mete Ay, konuşmasının ardından, ÇALIŞ-DER adına Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’ya yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür plaketi takdim etti.

Alim Karaca Gerçek Milliyetçi

CHP Muğla İl Başkanı Zekican Balcı ise konuşmasında; “Fethiye’mizin Atatürkçü, aydın insanlarını saygıyla selamlıyorum. Güzel Fethiye’mizin çok güzel bir başkanı var. Dürüst, çalışkan, partisine aidiyeti olan ve en önemlisi Fethiye sevdalısı… Durgun denizde herkes kaptandır. Önemli olan fırtınada kendini göstermektir. Alim Karaca başkan, geçen 5 yıllık süreçte, pandemi, ekonomik kriz, yangınlar gibi birçok olayı yaşadı. Bunlara rağmen 1 TL borcu olmayan bir belediye inşaa etti. Çünkü belediyenin kaynaklarını halka verdi ve rantın karşısında durdu. Tekrar başkan olmayı sonuna kadar hak etti. Alim Karaca Başkanım gerçek bir milliyetçidir. Bu milletin parasını yedirmeyen, rantın karşısında duran Alim Karaca, gerçek bir milliyetçidir” dedi.

Alim Karaca : Hiç mazeret üretmeden 5 yılda yatırımlar yaptık

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca ise kısa konuşmasında; “Hiç mazeret üretmeden 5 yılda yatırımlar yaptık. Almış olduğumuz ödüllerle başarımızı taçlandırdık. Yapılan projelerin bazılarını tanıtım filmimizde izlediniz. Bizler Cumhuriyetin ışığında, Atatürk’ün yolunda gitmeye devam edeceğiz. 41 mahallemizde dokunmadığımız sokak ve insan kalmadı. Halkevi, halk plajı, aşevi gibi sosyal projelerimiz ile halkımızın yanında olduk. 10 bin TL emekli maaşıyla geçinemeyen emeklilerimiz halkevlerinde, halk plajlarında artık hoşça vakit geçiriyorlar.

En son tavuk üretim tesisi yaptık, okul öncesi çağındaki çocuklarımıza taze ve organik yumurta dağıtacağız. Çok yakında Otizm parkını hizmete açacağız. Hiç durmadan Fethiye için hizmet üretmeye, halkımızın yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

Ahmet Aras : Fethiye İçin Alim Karaca İle Çok Önemli Projelerimiz Var

CHP Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras ise; “Alim Karaca başkanımızın çalışmalarını tanıtım videosunda gördünüz. Bundan sonra da iki uyumlu belediye olarak yine Fethiye’miz için en iyisini yapmaya devam edeceğiz. Ankara’da, İstanbul’da belediye başkanlarımız, öğrencilerimiz için yurtlar inşa ettiler, yapmaya devam ediyorlar. Neden? Çünkü biz çocuklarımızı tarikat yurtlarına emanet edemeyiz. Çocuklarımız için güvenli yurtlar inşa etmek boynumuzun borcudur. Fethiye için Alim Karaca Başkanla çok önemli projelerimiz var. Hepsini elbirliğiyle yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

CHP Genel Başkan yardımcısı Ali Mahir Başarır : Başkanlarımıza Kefilim

Kürsüye alkışlar eşliğinde çıkan CHP Genel Başkan yardımcısı Ali Mahir Başarır, vatandaşların ‘seni seviyoruz’ şeklinde seslenmelerine ‘ben de sizi seviyorum’ diyerek cevap verdi. Başarır; “Alim Karaca Başkanın 12 dakikalık videosunu izlerken ben yoruldum ama başkanım ve ekibi yorulmamış. Çok önemli projelere imza atmışlar ve çalışmaya devam edecekler. Bizim belediye başkanlarımıza her gün soruşturmaya geliyorlar. Müfettişler sürekli belediyelerimizde çalışıyorlar. Fakat bizim başkanlarımızın her şeyini araştırın, hiçbir şey bulamayacaksınız. Ben başkanlarımızın her şeyine kefilim” dedi.

Çalış Bölgesinde Tamamlanan Hizmetler

Fethiye Belediyesi geçen 5 yıllık süre zarfında, Çalış Sahil Bandı’nı tamamen yenilemiş, sahil bandındaki elektrik, içme suyu ve kanalizasyon sistemlerini yenilemişti. Ayrıca, bölgedeki bisiklet ve yürüyüş yolları elden geçirilmiş, engelliler için ekstra önlemler alınarak, oturma gruplarından, aydınlatma sistemlerine kadar her şey yenilenmişti.

Fethiye Belediyesi ayrıca, Sahil Bandı’na 11 dükkandan oluşan bir çarşı açmış, Mustafa Kemal Bulvarı’nı sıcak asfaltla kaplamış, Adliye Sarayı ve Çalış girişindeki iki akıllı kavşakla trafik akışını hızlandırmıştı.  Ayrıca, Çalış’taki ahşap köprü yenilenmiş, Foça mahallesinin simgesi Civcili Ahmet Ağa Meydanı baştan aşağı elden geçirilmiş ve Çalış sahilinde bir de halk plajı açılmıştı.

 

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com