FETHİYE AKUT EKİBİ YANGIN ALANLARINDA GÖREV BAŞINDA

AKUT Fethiye ekibi de yangının ilk gününden itibaren gönüllüleriyle yangın söndürme ve tahliye çalışmalarına destek verdiği bildirildi.

Fethiye’ye bağlı Hisarönü Mevkii’nde, 31 Temmuz’da gece saatlerinde çıkan ve dört gündür devam eden orman yangını söndürme çalışmaları sürüyor. AKUT Fethiye ekibi de yangının ilk gününden itibaren gönüllüleriyle yangın söndürme ve tahliye çalışmalarına destek verdiği bildirildi.

AKUT Fethiye ekibi, Hisarönü Mevkii’nde yangının ilk gününde 9 gönüllüsüyle, Seydikemer ilçesi Kabaağaç Mahallesi’nde 7 vatandaş ve 2 hayvanı yangın bölgesinden güvenli bölgeye tahliye etti. Buradaki yangın söndürme ve soğutma çalışmalarının akabinde Fethiye Orman İşletme Müdürlüğünden gelen destek talebi üzerine Kayaköy Mahallesi’ndeki yanan bölgede gözlem görevini üstlendi. Ardından gelen ihbarlar üzerine bugün sabah saatlerinde Seydikemer’de bulunan Arifler, Kabaağaç ve Çökek mahallelerinde çıkan yangınlardaki çalışmalara katılarak söndürme ve tahliye çalışmalarına destek oluyor. Çökek Mahallesi’nde  yangın bölgesinde yaralanan iki vatandaşın tahliyesi gerçekleştirildi. Ekibe Dalaman’dan gelen son ihbar üzerine ise Çökek ve Dalaman’a iki ekip hazırlanarak iki araç ile Çökek’e bir araçla Dalaman’a hazırlıklar yapılarak hareket edildiği kaydedildi.

Ülkemizin ilk arama kurtarma sivil toplum örgütü AKUT Arama Kurtarma Derneği de Akdeniz ve Ege’nin çeşitli noktalarında meydana gelen yangın felaketine karşı topyekûn sürdürülen mücadelede ekipleri ve gönüllüleriyle birlikte etkin bir şekilde yer alıyor. Fethiye’nin yanı sıra Marmaris, Bodrum, Antalya, Alanya ve Denizli ekipleri yangının sıcak bölgelerinde söndürme ve tahliye çalışmalarını sürdürüyor.

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com