Fethiye’de düzenlenen “Orka Geleneksel Faik Torunoğulları Anı Satranç Turnuvasında” dereceye girenlere ödülleri törenle sunuldu.

Fethiye’de satranç sporunu  yaygınlaştırmak ve çocukların akıl ve zeka oyunlarına eğilimini arttırmak için geleneksel hale getirilen “Orka Faik Torunoğulları ” Anı Satranç” Turnuvasına katılım yoğun oldu. 2 gün devam eden turnuvada dereceye giren sporculara ödülleri törenle sunuldu.Fethiye’de Şehit Deniz Sümer Kız İmam Hatip Anadolu Lisesi’nde düzenlenen satranç turnuvasında B kategorisinde birinciliği Taylan Barış Özgüneş , ikinciliği Yağız Kasım Atlıhan ve üçüncülüğü de Barkın Yaşar alırken C kategorisinde birinciliği Efe Kahraman, ikinciliği Atilla Çağatay Türkmen üçüncülüğü de Zafer Kocakahya , D kategorisinde ise birinciliği Metehan Pehlivan , ikinciliği Ramazan Cebe   ve üçüncülüğü ise Orçun Yaşar aldı.

Orka Faik Torunoğulları ” Anı Satranç” Turnuvası ödül törenine; Fethiye Adalet Komisyonu Başkanı ve  Ağır Ceza Reisi Abdülkadir Ungan, Fethiye Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Harun Reşit Yiğit, Türkiye Orka Otelleri Yönetim Kurulu üyesi ve Fethiye Otelciler Birliği Başkan Yardımcısı Ercan Torunoğulları, öğrenciler ve çok sayıda veli katıldı. Satranç turnuvasında dereceye girenlere kupa ve madalyaları alkışlar arasında sunuldu.

“YENİ ETKİNLİKLER YAPACAĞIZ”

Fethiye Otelciler Birliği Başkan Yardımcısı ve Türkiye Orka Otelleri Yönetim Kurulu üyesi Ercan Torunoğulları, “Orka ailesi olarak bu turnuvaları devam ettireceğiz. Hayırsever bir işadamı olan dedem Faik Torunoğulları farklı hayırlar yaptı. Bizlere de onun yolundan ilerlemek nasip oluyor. Fethiye bölgesinde de çokça yatırımımız olduğu için, ilçemizde birçok branşa destek oluyoruz. İnşallah hep beraber güzel etkinlikler yapacağız” dedi.

“MUĞLA TURNUVADA BİRİNCİ “

Fethiye Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Harun Reşit Yiğit ise, “Satranç turnuvasının hayatını vatana, millete adamış rahmetli Faik Torunoğulları adına yapılması da ayrıca önemli. Orka ailesine yapılan ve yapılacak olan turnuvalara verdikleri desteklerden dolayı teşekkür ediyorum. 2018’den bu yana tüm Türkiye’de yapılan turnuvalarda İstanbul 1. Muğla’da ise 2. Oldu. 2023 yılında ise Muğla turnuvada birinci sırada” ifadelerini kullandı.

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com