Fethiye’de 501 sokak üzerinde bulunan esnaflar bir araya gelerek aşure hazırlatıp ikramda bulundular.

Fethiye’de Dispanser Caddesi 501 sokak üzerinde iş yeri olan  esnaflar  bir araya gerek aşure gününde kazan kaynattı. Birlik ve beraberlik mesajı veren esnaf halkı aşure kültürünü yaşatmak istediklerini vurguladı.

Esnaflar tarafından düzenlenen aşure etkinliğine Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat beraberinde AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk, Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkan Adayı Tezcan Göktepe,mahalle esnafı ve çok sayıda vatandaş katıldı. Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat, AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk ile birlikte aşureleri tek tek kaselere koyarak vatandaşlara ikram ettiler.

Aşure kültürünü yaşatmak istediklerini belirten Fethiye’nin sevilen esnaflarından Çarıkçı  Tunahan Uysal, “Bizler bunu gelenek haline getirmek istiyoruz. Esnaf dayanışması adı altında. Mahalledeki esnaflar dahil olmak üzere hepimizin katkısı ile beraber yaptık. Aşure bizim kültürümüzde var olan bir olay. Bizler onu yaşatmak için, insanlarında bir birinde kopmaması için burada hep beraber hem muhabbetimizi hem de ikramlarımızı yaparak yılı değerlendirmek düşüncesinde bu olayı gerçekleştirdik. Geçen sene şerbet ile bu etkinliği yaptık. Bu sene kurban bayramından sonra gelen aşure ayı ile birlikte bir ilke imza atalım dedik” şeklinde konuştu. Haber-Foto/Hakan AYKIRI

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com