Ölüdeniz eski Belediye Başkanlarından Keramettin Yılmaz AK Parti’li tüm Fethiye ve Seydikemer’li üyelere mesaj atarak 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak Fethiye Belediye Başkanlığı seçimlerinde AK Parti’den aday adayı olduğunu duyurdu. Keramettin Yılmaz’ın AK Parti Genel Merkez ve İl teşkilatıyla ilçe teşkilatında da bir süredir Fethiye Belediye Başkan Aday Adayı olarak ismi geçiyordu.63 yaşındaki evli 3 çocuk babası Keramettin Yılmaz yıllarca turizmcilik yaparken 2004 yılında CHP’den Ölüdeniz Belediye Başkanlığını kazanmış ve 2 dönem Ölüdeniz Belediye Başkanı olarak görev yapmıştı. Keramettin Yılmaz 2019 seçimleri öncesi CHP’den istifa etmiş ve AK Parti’ye katılmıştı.

Ölüdeniz eski Belediye Başkanı Keramettin Yılmaz Fethiye ve Seydikemer ilçeleri AK Parti’li üyelere gönderdiği mesaj ile 2024 yerel seçimlerinde AK Parti’den Fethiye Belediye Başkan Aday Adayı olduğunu bildirdi. Evli 3 çocuk babası Keramettin Yılmaz’ın Fethiye Belediye Başkan Aday Adaylığı için AK Parti’li ileri gelenler ile görüşmeler yaptığı da öğrenildi. Ölüdeniz’de 2 dönem Belediye Başkanlığı yapan Keramettin Yılmaz Ölüdeniz’de doğup büyürken vizyon sahibi olması turizmci kişiliği inşaatçı iş adamı kimliğiyle de Fethiye’de tanınıyor. Ölüdeniz Belediye Başkanı olduğu dönemde işlerini ailesine devreden 2 dönem yaptığı başkanlığı Ölüdeniz Beldesini mahalle statüsüne dönüşmesiyle sona ererken güler yüzlü kişiliğiyle AK Parti içerisinde de kısa dönemde sevilmişti. Başarılı ve sevilen bir iş adamıyken siyasete girip Belediye Başkanı seçilme nedenini soranlara Yılmaz , “Doğup büyüdüğüm Ölüdeniz, bizim ekmek mendilimiz. Hepimiz bu cömert beldede karnımızı doyuruyoruz. Bütün ailem burada, dünyanın imrendiği bu beldede yaşıyor. Bu anlamda, benim bu topraklara minnet borcum var. Yıllar içinde buradaki işletmelerimizde bine yakın kişiye iş imkânı sağladık, işletmelerimizde kullandığımız tüm malzemeleri Fethiye esnafından tedarik ettik. Ama bu topraklara asıl borcumu burada yaşayanlara hizmet ederek, gençlerimize, çocuklarımıza farklı bakış açıları kazandırarak, onların ufuklarını açarak ödeyebileceğime inandım.Belediye Başkanlığını Beldeme hizmet olarak görmüştüm.Odamın kapısı her zaman herkese açık oldu.Sadece belde de değil Fethiye’nin her köşesinde yaşayanları kucaklamaya çalıştım.Gerek yerel halktan gerek Fethiye dışından gelip Ölüdeniz’e yerleşen herkesin projesini değerlendirmeye çalıştım. Ölüdeniz’i turizmde hak ettiği yere ulaşması için tanıtımına önem verdim. Ölüdeniz’de yaşayan İngilizlerden oluşturulan “Ölüdeniz’li Yarenler” ulusal  alanda çok büyük başarılara imza attılar.Ölüdeniz’in dünyaya açılan dostluk köprüsü oldular.”ifadelerini kullandı.

YAPTIKLARINI HATIRLATTI

Keramettin Yılmaz , “ Belediyelerin asli görevleri vardır: Temizlik ,su, altyapı, yol, kaldırım… Bunları tüm başkanlar imkânları dâhilinde yaparlar. Bizim turizm beldemiz olmamız nedeniyle özen gösterdiğimiz başka alanlar da oluyor. Bu bağlamda plajlara “mavi bayrak” almış olmamız beni çok gururlandırmıştır. Ama asıl mutluluğum on yıl boyunca gerçekleştirdiğimiz tiyatro şenlikleri, uluslararası halk oyunları şenliği, okullar arası muhtelif yarışmalar ve düzenlediğimiz Ölüdeniz Festivali’nde Türkiye’nin en değerli yazarları, tiyatrocuları, sanatçılarıyla çocuklarımızı, gençlerimizi buluşturmuş olmamızdır. Bununla ilgili küçük bir örnek vermek isterim: Okullar arası öykü yarışmasını kazanan çocuklarımızın öykülerini kitap hâline getirdik ve o çocuklar kitaplarını Fethiye’de düzenlediğimiz etkinlikte sevgili Sunay Akın’la birlikte imzaladılar. O gün çocukların gözlerinde gördüğüm ışıltı beni en mutlu eden anlarımdan biridir.”şeklinde açıklamalarda bulunurken “Fethiye ‘nin  Belediye Başkanlığı için yola çıkıyorum.Cebimde projeler gözlerimde coşku yüzümde aynı dost gülücüklerle Fethiye’ye hizmet için AK Parti’den Fethiye Belediye Başkan Aday Adaylığına hazırım.”diye konuştu.

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com