59. ve 60. hükümetlerde Devlet Bakanlığı yapan, eski AK Parti Milletvekili Kürşat Tüzmen, bir televizyon kanalında gezi programında yaptığı gezi programı kapsamında geldiği Fethiye’de Kaymakam Eyüp Fırat’ı ziyaret sırasında Kaymakamlık Binasında bulunan aşılama noktasında, 3’üncü doz olarak biontek aşısı yaptırdı.

Eski Devlet Bakanı Kürşat Tüzmen üçüncü doz aşısını Fethiye’de oldu. Fethiye kaymakamlığı aşı uygulama noktasında Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat eşliğinde aşısını yaptıran Eski Devlet bankanı Kürşat Tüzmen, ‘Sizlerde yardımcı olun, aşılarımızı olalım bu işleri arkada bırakalım yolumuza devam edelim’ dedi.

“Herkesi Aşı Olmaya Davet Ediyorum”

Fethiye kaymakamlığı aşı uygulama noktasında 3. doz aşısını olan Eski Devlet bakanı Kürşat Tüzmen, “Kaymakamlığımızın imkanı ve sağlık müdürümüzün bu çalışmalarının devam etmesi. Artık görüyorsunuz ekonomimizde tekrar bir ivme kazanabilmek için o salgın günlerinde yaşadığımız sıkıntıları yaşamamamız lazım bununda yolu bağışıklık sistemimizi kuvvetlendirmek. Onun için bende herkesin aşı olmasını tavsiye ediyorum. Böyle tereddütleri falan kafamızdan atalım. Bu günleri arkada bırakalım ve yolumuza devam edelim” şeklinde konuştu.

“2 Doz Sinovak Aşısı Yaptırmıştım”

Aşı hakkı geldiği halde aşılarını yaptırmayan ya da aşı konusunda tereddüt yaşayan vatandaşlar için aşının önemine değinen Bakan Tüzmen, “2 doz sinovac aşısı olmuştum, 3. dozu da biontech aşı oldu. Bir kokteyl yaptık. Bununla ilgili çeşitli açıklamalar var ama, ben sağlıklı bir Türkiye’nin ekonomisinin çok daha kuvvetli olacağını hepimizin gördüğünü düşünüyorum. O yüzden herkes yardımcı olsun. Böyle değerli kaymakamlarımız, sağlık çalışanlarımız biz böyle güzel hizmet verenler için çok güzel şeyler yaptık. Biliyorsunuz 15-20 gün önce Soçi’den, Giresun’a 320 kilometre yüzme maratonu yaptık. Ve bunu sağlık çalışanlarımız için yaptık. Sizlerde yardımcı olun, aşılarımızı olalım bu işleri arkada bırakalım yolumuza devam edelim” dedi. Haber-Foto/Hakan AYKIRI

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com