Esenköy Mahallesinde tamamı Gençlik Ve Spor Bakanlığı tarafından yaptırılan sentetik yüzeyli futbol sahasının yapım çalışmaları sürerken, Esenköy Mahallesi Muhtarı Osman Balcı, sahanın yapımında emeği geçen herkese teşekkür ederek, “Mahallemizdeki çevre mahallelerdeki gençleri spora teşvik etmek amacıyla bu sahanın çok katkısı olacak” dedi.
Esenköy Mahallesi’nde, 500 kişilik tribün, nizami sentetik futbol sahası ve soyunma odalarından oluşan Esenköy Spor Tesisleri için çalışmalar aralıksız sürüyor.
Gençlerin spora yönelmesi adına ilçemize kazandırılacak tesis için AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, geçtiğimiz aylarda saha için 2 milyon 350 bin TL artı KDV tutarında ödeneğin Fethiye’ye kazandırıldığını açıklamıştı. Esenköy Spor Tesisleri inşaat alanında ekipler tarafından özverili bir çalışma yürütülüyor. Bu ay sonuna yapımı bitmesi planlanan ve tamamlandığı zaman 500 kişilik tribün kapasitesine sahip olacak sentetik futbol sahası içerisinde; soyunma odalarının da yer aldığı sahanın yapımında emeği geçen herkese teşekkür ederek, “Mahallemizdeki çevre mahallelerdeki gençleri spora teşvik etmek amacıyla bu sahanın çok katkısı olacak” dedi.
Yapılmakta olan sahanın sadece Esenköy Mahallesi gençliğine faydalı olmayacağını dile getiren muhtar Osman Balcı, “Uzun zamandır mahallemize böyle bir sahanın yapılması için girişimlerde bulunuluyorduk. Bu isteğimizi AK Partili Muğla Milletvekillerimize ve il başkanımız Kadem Mete beye ilettik. Onlarda bu talebimizi Gençlik ve Spor Bakanlığına ilettiler. Ve sahamız onaylandı. Geçtiğimiz günlerde çalışmalar başladı ve bu ayın sonuna bitmesi planlanıyor. Bu sahanın yapılmasında bizlere destek ve katkıda bulunan AK Parti Muğla Milletvekillerimiz Yelda Erol Gökcan’a ve Mehmet Yavuz Demir Beye, İl Başkanımız Kadem Mete beye ve İl Gençlik Spor Müdürümüze ve İlçe Gençlik Spor Müdürümüz Harun Reşit Yiğit’e çok teşekkür ediyorum” dedi. (HABER/FOTO-ŞULE UĞUR)

 

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com