2021-2022 sezonunda Voleybol Kadınlar Sigortashop 1. Ligi’nin yeni ekiplerinden Fethiye Bahçeşehir Koleji Spor Kulübü transferlerine devam ederken; Fethiye Bahçeşehir Spor Kulübü Başkanı İbrahim Erdem hedeflerinin başarılı olmak olduğunu belirtti.

Yeni sezon öncesinde Başantrenörlük görevine Alper Kemal Kaygusuz’u, yardımcı antrenörlüğe de Cem Avcı’yı getiren Fethiye Bahçeşehir Spor Kulübü; transferleri ile büyük ses getirdi. Geçen sezon şampiyonlukta katkı sağlayan libero Neslihan Çengeltepe, pasör çaprazı Gülem Altay ve orta oyuncu Tuğba Kınalı ile sözleşme yenilendi. Fethiye Bahçeşehir Koleji Spor Kulübü Başkanı İbrahim Erdem ve Başantrenör Alper Kemal Kaygusuz’un gayretleri ile Fethiye’nin Sultanları; 21 yaşındaki İpek Karayel, Meltem Coşkun, Şafak Karvam, Selin Azra Çimen, Buse Gül, Ceren Özmergen, Buse Karadan ve Dilara Aydın’ı renklerine bağladı.

2 yabancı oyuncunun transferi halinde playoffu zorlayan bir takım olacaklarını vurgulayan Fethiye Bahçeşehir Spor Kulübü Başkanı İbrahim Erdem, “Bildiğiniz gibi Fethiye Bahçeşehir Koleji, geçen yıl Voleybol Kadınlar 2. Lig’de şampiyon olarak Sigortashop 1. Lig’e yükseldi. Oynadığımız 28 maçın 27’sini kazandık. 1. Lig çok üst seviyede bir organizasyon. Çok iyi kulüpler mücadele edecek. Fethiye’nin bu takımlar arasında yer alması büyük gurur. Sezon öncesinde ilk olarak teknik kadromuzu netleştirdik ve Başantrenörümüz Alper Kemal Kaygusuz ve Yardımcı Antrenörümüz Cem Avcı ile sözleşme imzaladık. Rota Koleji ekibi ile 1. Lig’e çıkma başarısı gösteren 5 oyuncuyu renklerimize bağladık. 2 köşe, 1 pasör, 1 libero ve 1 orta oyuncu ile kadromuzu güçlendirdik. Geçen yıl şampiyonluğumuzda katkısı olan Gülem Altay, Neslihan Çengeltepe ve Tuğba Kınalı ile sözleşme yeniledik. Kadromuza yabancı olarak bir pasör çaprazı ve köşe oyuncusu eklemek istiyoruz. Şu an bununla ilgili araştırmalar ve menajerlerle görüşmeler yapıyoruz. Eğer iki yabancı takviyesini gerçekleştirebilirsek playoffu zorlayan, sürprizlere imza atan bir takım olacağımız inancındayım. Sahada mücadelemizi verip, Fethiye’yi en iyi şekilde temsil etmeyi amaçlıyoruz. İnşallah başarılı oluruz” dedi. Haber-Foto/Hakan AYKIRI

 

 

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com