Şehit Yüzbaşı Özgür Özekin Mesleki ve Teknik Lisesi , Romanya, Sırbistan ve Hırvatistan’daki meslek liseleri ile ortak yürütülen “EntreComp In Action” eTwinning projesine başladı. Öğrencileri ve öğretmenleri Avrupa Girişimcilik Yeterlilik Çerçevesi EntreComp ile tanıştıracak olan proje aynı zamanda öğrencilerin yabancı bir dilde iletişimini geliştirerek hem kişisel hem de profesyonel yaşamlarında değerli olan bir dizi beceri ve yeterlilik geliştirmelerine yardımcı olacaktır. Turizm 9.sınıf öğrencilerini katıldığı proje İngilizce öğretmeni Simge Kılınç, Mehmet Hayıt ve İsmail Onur koordinatörlüğünde yürütülmektedir.

Şehit Yüzbaşı Özgür Özekin Mesleki ve Teknik Lisesi , Romanya, Sırbistan ve Hırvatistan’daki meslek liseleri ile ortak yürütülen ‘EntreComp In Action’ Projesi öğrencilerin hem kişisel hem de profesyonel yaşamlarında değerli olan bir dizi beceri ve yeterlilik geliştirmelerine yardımcı olacaktır. Ayrıca onlara nasıl yaratıcı ve eleştirel düşüneceklerine, sorunları nasıl belirleyeceklerine ve çözeceklerine, rehber olmayı hedefler.

ENTRECOMP NEDİR?

Entrecomp, hayat boyu öğrenmenin kilit yetkinliği olan “girişimcilik” ile ne kastedildiğini anlamanız ve bunu işinizde kullanabilmeniz için tasarlanmış kapsayıcı, esnek ve çok amaçlı bir referans çerçevesidir. EntreComp, öğrencilerimizin girişimci olmak ve başkaları için finansal, kültürel veya sosyal değer yaratmak için ihtiyaç duyduğu bilgi, beceri ve tutumların kapsamlı bir tanımını sunar. EntreComp, herhangi bir ortamda girişimcilik yeterliliğinin gelişimini ve anlaşılmasını desteklemek için uyarlanabilen ücretsiz, esnek bir referans çerçevesidir.

 

 

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com