ELEKTİRİĞİ OLMAYAN HER YERE ENERJİ GÖTÜRÜYORLAR

Akkaşoğlu Grup, Türkiye genelinde elektriği olmayan her yere yenilenebilir enerji sektörü ile elektrik götürüyor.

2014 yılında Fethiye’de kurulan 2015 yılından itibaren de yenilenebilir enerji sektörünün önde gelen şirketleri arasında yer alan Akkaşoğlu Grup, ülke genelinde hala elektriği olmayan köy ve mezralara enerji ve elektrik götürüyor.

Türkiye de hala elektriği olmayan köy ve mezralar bulunduğunu söylerken Akdeniz ve Ege Bölgesindeki illerde sürdürdükleri faaliyetler ile enerjiden yoksun köylere ulaştıklarını ifade etti.

2014 yılında çalışma hayatına başlayıp 2015 yılından itibaren Türkiye’ de gelişmekte olan yenilenebilir enerji sektörünün öncü ve büyük firmaları arasında olma yolunda hızlı adımlarla  çalışmaya başladı. Proje yatırımı, saha geliştirme, planlama, ve anahtar teslim uygulamaların yanı sıra, güneş enerji santrallerinin işletme, bakımı ve yatırımcısı olarak bu konuda gerekli tüm desteği sağlamaktadır. Gazetemize verdiği röportajda Akkaşoğlu Grup Yönetim Kurulu Başkanı Tevfik Akkaş, Türkiye de hala elektriği olmayan köy ve mezralar bulunduğunu söylerken Akdeniz ve Ege Bölgesindeki illerde sürdürdükleri faaliyetler ile enerjiden yoksun köylere ulaştıklarını ve ulaşmaya devam edeceklerini belirtti.  Akkaş sözlerini şu şekilde sürdürdü: ”sektörümüzdeki diğer EPC ( Mühendislik ) firmalarından farklı olarak panelleri ve diğer ekipmanları pikap araçlarımıza koyup köy köy, ev ev, kahve ve kooperatif toplantılarını gezmekteyiz. Enerjiden yoksun köylerdeki insanların, seralarına, hayvan barınaklarına, ambarlara, evlerine ve benzer yerlere güneş paneli kurup elektrik üretebilecekleri konusunda bilinçlendirmekteyiz. Köylülerimizle onların dilinden, en anlaşılır ve samimi şekilde konuşmaktayız. Hiç problem yaşanmadı mı? Elbette yaşandı. Ancak biz yeri geldiğinde kendimizden maddi olarak da ödün vererek sorunları çözüyoruz. Sonuç olarak aldığımız tepkiler çok güzel.Bizim ”İŞİMİZ GELECEĞİMİZ” sloganıyla Devletimizin MİLLİ ENERJİ Politikaları ve vizyonuna bağlı olarak faaliyet gösterdiklerinin de atını çizen Akkaş ” Bu işin Küçüğü büyüğü yok. Türkiye ve özellikle bölgemiz güneş enerjisi elektriği konusunda büyük potansiyele sahip. Bunun kıymeti bilinmeli.Özellikle firmaların yatırımcıları bilgilendirmesi bu alandaki gelişim için çok önemli. Bu konu sektör bakımından çok önemli özellikle her çiftçimiz kendi enerjisi kendisi üretmeli bu ülkemizin gelişimi için büyük katkı sağlayacağına inanıyorum. Aynı zamanda Yeni sistem yenilenebilir sera modellemeleri konusunda araştırma ve geliştirme çalışmalarının devam edip örnek uygulamaların Fethiye bölgesinde çalışmalarına başladıklarını söyleyerek, özellikle çiftçilerimizin Tarımsal sulama yatırım projelerinde aynı zamanda Gıda Tarım Hayvancılık Bakanlığı’ mızın açmış olduğu tüm destekleme mekanizmalarında ÇİFTÇİLERİMİZİN KENDİ ELEKTRİĞİNİ ÜRETECEĞİ bütün projelere gerekli tüm destekleri vereceğiz ”diye konuştu.

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com