Eğitim Sen Muğla, velilerin ve eğitim emekçilerinin yaşadığı sorunlara değindi. Yapılan açıklamada, öğrencilerin en temel ihtiyaçlarını bile karşılayamadığını vurguladı.

Eğitim Sen Muğla,”Öğrencilerimizin Velilerin ve Eğitim Emekçilerin Yaşadıkları Sorunları Beyaz Önlük ile Örtemezsiniz. Eğitimin ve bir bütün olarak eğitim bileşenlerinin tamamının yaşadığı  onca sorun ortada iken bakanlığın beyaz önlük ısrarını iyi niyetli bir yaklaşım olarak görmüyoruz. Öğrencilerimizin seçim öncesinde vaat edilen bir öğün sağlıklı yemekten vazgeçilerek aç bırakıldığı, Okullarımızın, ödenek  verilmediği için yeterli hijyen ve bakımdan yoksun olduğu,  Yine okulların en temel ihtiyaçlarının velilerin sırtına yüklendiği ,Eğitim emekçilerinin yoksulluğa mahkum edildiği, Kariyer Basamakları uygulaması ile işyeri barışının zedelendiği , Bakanlığın ÇEDES gibi uygulamalarla ve bizzat bakan tarafından karma eğitimin tartışmaya açılarak, laik eğitim ilkesinin ayaklar altına alındığı
koşullarda  önlük meselesini sadece gündem değiştirmeye yönelik bir adımın ötesinde eğitim emekçilerini ayrıştıracak ve haklarımıza yönelik yeni saldırıların zeminini oluşturacak bir adım olarak görüyoruz. Yukarıda belirttiğimiz nedenlerle, öğretmenlerin bir bölümünün zaten kendi tercihleri ile, bir kısmının ise branşları gereği giydiği önlüklerin bakanlık tarafından tavsiye adıyla tüm öğretmenlere ısrarla dayatılmasını kabul etmiyor, okullardan talep edilen önlük beden ölçülerini vermiyoruz.
ÖNLÜK DEĞİL
HER ÖĞRENCİYE BİR ÖĞÜN ÜCRETSİZ YEMEK
OKULLARA ÖDENEK
EĞİTİM EMEKÇİLERİNE İNSANCA YAŞAYACAK ÜCRET İSTIYORUZ !!!.  “ ifadelerini kullandı.

 

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com