Demokrat Parti Fethiye İlçe Başkanı Osman Kandönmez Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Göcek seçim ofisinin açılış törenine katıldı. Kandönmez, açılışta yaptığı konuşmada Fethiye Belediye Başkanı ve aynı zamanda Fethiye Belediye Başkan adayı Alim Karaca’yı desteklediğini belirtirken, isim belirtmeden bazı sert eleştirilerde bulundu.

DP Fethiye İlçe Başkanı Osman Kandönmez, konuşmasında; “Ben bugün DP İlçe Başkanı olarak değil, şahsım adına ve 1994-1999 döneminde Fethiye’de belediye başkanlığı yapmış rahmetli Şakir Kandönmez’in oğlu olarak konuşuyorum.

Fethiye’de arıtma tesisinin projesini ilk yapan rahmetli belediye başkanı Özer Olgun’dur, dış kredi bulan da babam Şakir Kandönmez’dir. Onlara da Fethiye olarak teşekkür etmemiz gerekir.

İkinci bir konu; 1994-1999 döneminde bile Fethiye Körfezi’nin temizliği için “tarak gemileri” vardı. 2002’den beri iktidar olanlar, 20 yıldan fazla zamandan beri Fethiye Körfezi’nin temizliği için hiçbir şey yapmayanlar, şimdi kendi adaylarını güçlendirebilmek için Körfez temizliğinden bahsediyorlar.

Ayrıca; 1999’dan sonra seçilen Fethiye Belediye Başkanı, seçimlerden kısa bir süre sonra “tarak gemilerini” Fethiye’den gönderdi. Fethiye halkı bunu bilsin. Bizim parti olarak CHP ile bir ittifakımız yok. Ben şahsım adına ve Fethiye’de belediye başkanlığı yapmış rahmetli Şakir Kandönmez’in oğlu olarak konuşuyorum.

Biz zalimlerden bıktık. Ben Alim Karaca’yı seviyorum, yanındayım ve onun bir dönem daha başkanlık yapmayı hak ettiğini düşünüyorum. Alim Karaca’nın yanında olmaktan da gurur duyuyorum. Kendisine bir dönem daha başkanlık anasının ak sütü gibi helaldir. Belki 5 sene sonra karşısına biz çıkarız, onu o zaman konuşuruz.” dedi.

BU SÖZLER KİME ?

DP Fethiye İlçe Başkanı Osman Kandönmez, konuşmasının devamında; “Bir de şunu eklemek isterim. Göcek’e sadece seçim zamanı gelmek çok ayıptır. Biz  14 Mayıs ve 28 Mayıs zamanında da Göcek’e çok geldik gittik. Sadece seçim zamanı Nif’in Gedere’sini hatırlamak olmaz. Yatacaksın, yatacaksın, yatacaksın, seçim zamanı çıkıp Gedere’den oy isteyeceksin. Oy alacaksın, sonra unutacaksın. Biz bunlara karşıyız.

Hiçkimse vazgeçilmez değildir. Alim Karaca da vazgeçilmez değildir. 3 dönem yapacağım, 5 dönem yapacağım, hep bende olacak, sıkılınca oyun oynayayım diye geri döneceğim, Fethiye halkı buna artık yeter der. Artık yeter der. “Bir dakika, du gari” derler.

Ben Alim Karaca’nın ikinci dönemde daha iyi işler yapacağına inanıyorum. Yaptığı her işte arkasındayım. Yapılan yanlışlarda da Babadağ gibi karşısındayım. Bizim derdimiz Alim Karaca veya şu, bu değil, bizim derdimiz Fethiye! Fethiye daha iyi nasıl olur? Biz bunun peşindeyiz. Alim Karaca’nın önümüzdeki dönemde daha iyi işler yapacağına inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com