Disleksinin Merkezi Nursel Özdemir

Nursel Özdemir Kurumları öğrencilerine verdikleri eğitimle bölgede ses getirmeye devam ederken şimdide eğitimcilerinin uzmanlıklarını bir üst seviyeye taşımak için çalışmalara başladı.

CHECK UP (Yapılandırılmış Dikkat Programı), DMP (Disleksi müdahale programı), O-DİST O-DMP (Okul Öncesi Disleksi Test ve Müdahale Programı), Disgrafi ( Yazma Müdahale Programı ) DİS-TEST ve daha birçok programı bünyesine dahil ederek eğitim kadrosunu güçlendirmeyi hedefliyor.

Kurucu Salih Dündar: ‘Her zaman bölgemize ilkleri getiren biz olduk. Ergoterapi, Dil Terapisti, Duyu Bütünleme, Odyolog ve daha birçok programı ve eğitimciyi ilk defa bizlerde gördüler. Bu anlamda yenilik yapmayı seviyoruz. Dünya gelişiyor, dünya değişiyor, doğal olarakta özel eğitim sektörü gelişiyor. Bu nedenle bizlerde elimizden geleni yapmaya devam ediyoruz. Şanslıyız ki, Çözüm Disleksiyle birlikte çalışıyoruz. Aylardır özenle eğitimcilerimizi seçtik, uygun olan programlarımızı belirledik. Koordineli bir şekilde çalışmalarımızı nasıl karma yapabiliriz kurduğumuz ekibimizle Fethiye’ye ayrı bir soluk getirmek için hazırız. Çünkü bölgede disleksi, okuma yazmada, öğrenmede güçlük çeken çocukların arttığını görmekteyiz. Buna biran önce müdahale etmek için, Disleksi taramaları için ailelerimizi kurumlarımıza bekliyoruz. Disleksinin tedavisi eğitimdir. Başarısızlığın altında disleksi olabilir. Lütfen bunu göz ardı etmesinler. Ayrıca bu programların kurum bünyesinde, merkezler bölgesinde yapılması büyük önem arz etmektedir. Bu tarz çalışmaların ev ortamında yapılması uygun değildir. Aynı zamanda Çözüm Disleksi Derneğinin kurmuş olduğu DİSENT ( Disleksi Araştırmalar Enstitüsü ) ‘i ve Çözüm Disleksi ARGE bünyesinde geliştirilen programlarla ilgili bizlerle çalışan derneğin yönetim kurulu başkan yardımcısı Uğur Doğan hocamıza destekleri için teşekkür ediyoruz.’ Dedi

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com