Fethiye Belediyesi’nde görev yapan sözleşmeli 38 personel 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun ilgili maddesine göre Türk Bayrağı üzerine yemin ederek, devlet memuru olarak göreve başladı. Devlet memurluğuna atanan personeli tebrik eden Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, “Devlet memurluğunun etik değerine sahip çıkarak görevinizi yapacağınızdan şüphem yok” dedi.

29 Ocak 2023 tarihli ve 32085 sayılı Resmi Gazete ’de yayımlanan ve mahalli idarelerde çalışan tam zamanlı sözleşmeli personelin memur kadrolarına atanmalarını da içeren kanunun, 5393 Sayılı Belediye Kanunu’nun 49. maddesine göre tam zamanlı sözleşmeli statüde görev yapmakta olan ve 7433 sayılı Devlet Memurları Kanunu ve Bazı Kanunlar ile 663 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunun 3’üncü Maddesi’ne istinaden memuriyet kadrolarına geçirilen personeller için yemin töreni yapıldı.

Törene Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Başkan Yardımcısı Sabri Oğuz Bolelli, İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Mesut Doğan katıldı. Memurluğa geçiş yapan personeller, Türk Bayrağı’na ellerini koyarak, yemin ettiler. Gerekli imzaların ardından Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, memnuniyetini şu sözlerle dile getirdi; “Sizlerle birlikte 4 yıldan bu yana çalışmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Yine aynı özveriyle çalışacağınızdan şüphemiz yok. Burada belediye başkanları geçici, sizler kalıcısınız. Sizlerle birlikte Fethiye’mize hizmet etmeye devam edeceğiz” dedi.

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com