DEVA PARTİSİNDEN ZİRAAT ODASINA ZİYARET

Deva PartisiSeydikemer İlçe Başkanı Orhan Ustaoğlu,Seydikemer Ziraat Odası Başkanı Muhsin Gümüş ve oda çalışanlarını ziyaret ederek bilgi alış verişinde bulundular.

Ziyarette Seydikemer’de faaliyet yapan çiftçilerimizin sorunları ve çözümleri dile getirildi. Çiftçilerimizin tarımsal faaliyetlerini yaparken yaşadıkları zorluklar ve çözüm noktalarına iletilmesi ve sorunların çözülmesinde takipçi olunması gerektiği konusunda hemfikir olunurken, Çiftçilerimizin tarımsal faaliyetlerinde fiyat istikrarı olmaması üretim yapılırken girdilerin ve masrafların sürekli artması ve fiyat değişikliklerinin üreticilerimizi olumsuz etkilediği bilinçli üretim yapılabilmesi ve girdi maliyetlerinin düşürülmesi ile ilgili neler yapılabileceği görüşüldü.

Seydikemer Deva Partisi Başkanı Orhan Ustaoğlu sorunları tespit edip gerekli mercileri iletip sorunların çözümünde takipçi olacaklarını belirtirken başlıca sorunların girdi maliyetleri ve ürünleri pazarlama sorunu olduğu Seydikemer merkezde bir hububat fiyat belirleme ve canlı hayvan satış pazarı kurulması ve vatandaşların belli bir fiyat istikrarı ile kaliteli yerli Seydikemer’de yetişen ürünlere daha kolay ulaşabilmesi gerektiğini dile getirmiştir. Ayrıca bir sağım ineğinin çok miktarda su tükettiği göz önünde bulundurularak hayvancılık yapan işletmelere ve çiftçilerimize Muski tarafından daha uygun  fiyatla indirimli su sağlanmalıdır. Çiftçilerimize ÖTV’siz mazot desteği sağlanmalıdır. Aydem tarımsal ve örtüaltı seracılıkta elektrik kullanımı gerektiği için abonelikte kolaylık sağlaması ve elektrik alt yapısının yenilenerek güçlendirilmesi ve trafolarının gücünün yükseltilmesi gerekledir. Tarımda çalışan eşlerden kadın ve erkek ayrımı olmadan tarım Bağkur kapsamına alınması primin 3 /1 oranını kendisi  3/2 oranını devletimizin yüklenerek desteklenmeli böylece şehirlere göç azalacak ve mahallelerimizdeki tarımsal faaliyetlerin devam etmesi gençlerimizin önünü açmalıyız. Tarımsal amaçlı işletmelerde kadastrol yol mecburiyeti kaldırılmalı veya DSİ ve orman yolu da tarımsal işletmelerde kabul edilmelidir. Süt gübre ve yem bitkileri destekleri arttırılarak devam etmelidir.  . Seydikemer Deva partisi Başkanı  Orhan Ustaoğlu vatandaşlarımızın sorunlarını dile getirmeye devam edeceklerini Seydikemer’imiztarım , örtüaltıseracılığı,hayvancılık ve turizm ile ön plana çıkması gerektiğini tarihi ve turistik alanları tanıtımı yapılabilmesi en kaliteli tarım ürünlerinin bölgemizde üretildiği tanıtımı yapılmasının gerekliliğini söyledi. Ziraat odası Başkanı Muhsin Gümüş oda olarak sorunları gerekli mercilere ilettiklerini , Seydikemer  olarak bizler beraber  ve birlik olur isek sorunların çözülebileceğini, ziyaretleri için Başkan Orhan Ustaoğlu ve Yönetim Kurulu üyesi arkadaşlarına teşekkürlerini belirtti. Deva partisi İlçe Başkanı Orhan Ustaoğlu Deva Partisi olarak sahada olduklarını sorunların çözümleri için çalışacaklarını beyan etti.

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com