DEVA PARTİSİNDEN HARUN  SAĞIR’A ZİYARET

DEVA  Partisi Seydikemer  ilçe Başkanı Orhan Ustaoğlu, Seydikemer Esnaf Odası Başkanı Harun Sağır ve oda çalışanlarını ziyaret ederek bilgi alış verişinde bulundu.

DEVA  Partisi Seydikemer  ilçe Başkanı Orhan Ustaoğlu beraberinde  yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Seydikemer Esnaf Odası Başkanı Harun Sağır ve oda çalışanlarını ziyaret ederek bilgi alış verişinde bulundu.

Oldukça samimi bir ortamda gerçekleşen ziyaret sonrası, Değerlendirmede bulunan  Deva Partisi Seydikemer  ilçe Başkanı Orhan Ustaoğlu,  “Ziyaretimizde Seydikemer Esnaf Odamıza kayıtlı   1455 esnafımızın sorunları ve çözümleri dile getirildi. Yerel esnafın faaliyetleri nasıl arttırılabilir, Seydikemer Esnafından alış veriş yapılması nasıl daha yaygın hale getirilmeli, ticaretin Seydikemer geneline  yayılabilmesi için çalışmalar yapılması, ticari imar alanlarının arttırılarak çırpıdan Gerişburnu tavşanbeleni alanına kadar yol güzergahının iki taraflı olarak imar düzenlenmesinin ivedilikle yapılabilirse Seydikemer Merkez de  yol güzergahı ve ara yollarda mümkün olduğu kadar fazla yol cephelerinin ticari alan ilan edilerek ticaretin genele yayılması, böylece esnafımızın başta kira artış oranlarının düşeceği ve ticaretin daha aktif hale gelebileceği hakkında bilgi alış verişi yaptık” dedi.

“Seydikemer İlçemize Teknik Meslek Lisesi Açılmalı”

Deva Partisi Seydikemer  ilçe Başkanı Orhan Ustaoğlu açıklamasının devamında ; “Özellikle sanayi esnafının ve hizmet sektöründe faaliyet yapan esnaflarımızın ara eleman sıkıntısının had safhada olduğu ve ivedilikle bölgemize Teknik meslek lisesi açılmasının gerekliliği konusunda hem fikir olduk. Pandemiden dolayı kapalı kalan veya işleri bozulan esnaflarımızın sıkıntıları olan kullanmadığı suya çevre temizlik vergisi gibi tabela vergisi gibi bu ve buna benzer mağduriyetlerin giderilebilmesi için girişimde bulunulmasının gerekliliği gündemin başlıca konusu oldu. Bizim Seydikemer’de daha yaşanılabilir daha refah, haksızlıkların ve mağduriyetlerin giderildiği bir toplulukta gelecek nesillere daha iyi bir Seydikemer bırakabilme amacı ile çalışmamız gerektiği inancında olduğumuzu ilettik. Deva partisi İlçe yönetimi olarak sahaya indik, sorunların çözümleri için çalışmaya devam edeceğiz” ifadelerinde bulundu.

DEVA  Partisi Seydikemer  ilçe Başkanı Orhan Ustaoğlu ve beraberindeki yönetim kurulu üyelerinin ziyaretinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Seydikemer Esnaf Odası Başkanı Harun Sağır ise, “Başkanımıza ve beraberindeki heyete ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.  Haber-Foto/Hakan AYKIRI

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com