Çağdaş Yaşamı destekleme Derneği (ÇYDD) Fethiye şubesi “Cumhuriyetimizin 100. Kuruluş Yıldönümünde 100 Etkinlik” projesi kapsamında kitap tanıtım ve imza günü etkinliği düzenlendi. ÇYDD Fethiye şubesi konferans salonunda düzenlenen etkinlikte; dernek üyelerinden Gülşen Yeğen ile Talin Kalemkaryan’ın kitaplarının imza günü etkinliği düzenlendi.

“ZAMANSIZ MUTFAK” VE  “KÖŞEDE BİR YERDE”

Ev ekonomisi öğretmeni olarak başladığı meslek hayatında yaratıcı drama uzmanı olarak yüksek lisans düzeyine kadar her kademede öğrenciler ile çalışan Gülşen Yeğen; ilk kitabı “Zamansız Mutfak” ve ikinci kitabı “Köşede Bir Yerde” adlı kitabını tanıttı. Yazar Gülşen Yeğen “Zamansız Mutfak” adlı ilk kitabımda 1940, 1950 ve 1960 yıllarında yapmış olduğumuz ev yemeklerini anlattım. Amacım kendi mutfak kültürümüze ait bu yemeklerin unutulmaması, kalıcı olması ve gelecek kuşaklara aktarılmasıdır. “Köşede Bir Yerde” adlı ikinci kitabımda ise gazetelerde ve çeşitli dergilerde yazmış olduğum makaleleri ve araştırma yazılarımı bir araya getirdim. İki araştırma konum var. Birincisi çıplak ayaklı köle çocuklar ve Eğreti Gelin’lerdir.  İlgiyle okunan bu kitaplarımın imza günümde buraya gelen tüm dostlarıma, arkadaşlarıma ve okurlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

“HAYATIN TADI TUZU”

Kitap tanıtım ve imza günü etkinliğine katılan dernek üyesi Yazar Talin Kalemkaryan’da “Hayatın Tadı Tuzu” adlı kitabını tanıttı. Mali Müşavir olarak 30 yıl başarılı bir şekilde ülkemize hizmet eden Yazar Talin Kalemkaryan’da açıklamasında “edebiyat ve yazarlık hayatıma çeşitli gazetelerde yayınlanan köşe yazıları ile başladım. “Hayatın Tadı Tuzu” adlı kitabımda ananemin yemekleri başta olmak üzere eski İstanbul yemekleri ve mezelerini anılarımla birlikte anlatmaktayım. Her yemeğin bir hikayesi vardır. Unutulmaya yüz tutmuş eski İstanbul yemeklerini gelecek kuşaklara kazandırma amacında bu eseri edebiyat dünyasına kazandırmaktan dolayı çok mutluyum. Hepinize çok teşekkür ediyorum” dedi. ÇYDD Fethiye şubesi başkanı Canan İzmirli’de konuşmasında “Cumhuriyetimizin 100. kuruluş yıldönümünde 100 etkinlik yapmak için yola çıktık ve etkinliklerimize devam ediyoruz. Derneğimizin iki değerli üyesi Gülşen Yeğen ile Talin Kalemkaryan arkadaşlarımız Türk edebiyatına kazandırmış oldukları eserlerini bizlere anlatacaklar ve kitaplarını imzalayacaklar. Başarlılarının devamını diliyorum. Herkese çok teşekkür ederim” dedi.

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com