Cumhuriyet’in 98’inci yılı Muğla’da coşkuyla kutlanacak

Muğla’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 98’inciyıl dönümü kutlamalarının hazırlıkları devam ederken, Büyükşehir Belediyesinin Marmaris, Seydikemer ve Köyceğiz ilçelerinde düzenleyeceği konserlerle coşku zirveye çıkacak.

Cumhuriyetin kuruluşunun 98. yılı Muğla’da bir dizi etkinlikle kutlanacak. İl genelinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında hazırlıklar sürerken, Muğla Büyükşehir Belediyesi, Marmaris, Seydikemer ve Köyceğiz ilçelerinde açık hava halk konseri düzenleyecek.

29 Ekim’de Marmaris’te Onur Akın Konseri

Marmaris ilçesinde düzenlenecek etkinlik kapsamında, Marmaris Belediyesi tarafından saat 20.00’da Kemal Seyfettin Elgin Bulvarından başlayacak kortej yürüyüşü düzenlenecek. Etkinlik, yürüyüşün ardından Atatürk Meydanı’nda Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Onur Akın konseri ile devam edecek.

Selcan Kökçen Şahin Konseri, 30 Ekim’de Seydikemer, 31 Ekim’de Köyceğiz’de

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkusunu 3 gün boyunca Muğla’da yaşatacak olan Muğla Büyükşehir Belediyesi, Seydikemer ve Köyceğiz ilçelerinde de düzenleyeceği Selcan Kökçen Şahin konseri ile devam edecek. Seydikemer’de30 Ekim Cumartesi günü saat 20.00’da Kadıköy Mahallesi Pazaryeri Meydanında sahne alacak olan Halk Müziği Sanatçısı Şahin, 31 Ekim günü saat 21.00’da Köyceğiz ilçesi Cumhuriyet Meydan’ında sahne alacak.

Başkan Dr. Osman Gürün, “Atamızın Emaneti Cumhuriyete İlelebet Sahip Çıkacağız”

Cumhuriyet Bayramı coşkusunu ilk günkü gibi içlerinde taşıdıklarını söyleyen Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Atatürk’ün gösterdiği yolda Cumhuriyetin çizgisinden sapmadan ülkeye hizmet etmeye devam edeceklerini belirtti. Gürün, demokrasi ve Cumhuriyetin tüm uğraşlara rağmen bu ülkeden çıkarılamayacağını belirtirken, “Bundan 98 yıl önce işgale uğrayan Anadolu topraklarımız Atatürk’ün önderliğinde tekrar küllerinden doğmuş ve Türkiye Cumhuriyeti devleti bizlere armağan edilmiştir. Bizim en büyük gayemiz Atamızın bu emanetine sahip çıkmak ve daha ileriye taşımaktır. Bu günlerde çok daha iyi anlaşılıyor ki Cumhuriyet ve demokrasi ile yönetilmeyen ülkeler bağımsız olmaktan çok uzak, ve günü geldiğinde dağılmaya mahkumdur. Bizde bu bilinçle uğrunda yüzbinlerce şehit verilen, çok büyük zorluklara göğüs gererek kurulan Cumhuriyetimizin neferleri olmaya devam edeceğiz. Muğla’mız Cumhuriyetin yılmaz bekçileri olan insanların bulunduğu bir şehirdir. Bu nedenle coşkuyla kutlayacağımız Cumhuriyet Bayramı etkinliklerine bütün vatandaşlarımızı davet ediyorum” diye konuştu.

 

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com