Son günlerde Ülkemizin bir çok ilinde özelliklede Ege ve Akdeniz bölgelerinde ve Muğla’da meydana gelen yangınlara yönelik açıklamalarda buluna Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO) Başkanı Osman Çıralı “Nöbetlere ara vermeden devam edeceğiz” dedi.

Çıralı “Dün akşam saatlerinden itibaren bizde Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası olarak duyurular yaptık. Vatandaşlarımızı ve üyelerimizi ormanlarımızı izlemeye, şüpheli durumları acil çağrı merkezleri ve bize bildirmeye çağırdık. Bölgemizi yangınlardan korumak için nöbetimize ara vermeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

YANAN ORMANLAR AKCİĞERLERİMİZ

Çıralı, “Ülkemizin birçok noktasında devam eden yangınları üzüntüyle takip ediyoruz. Dün sabah saatlerinde Marmaris, Köyceğiz ve Bodrum’da eş zamanlı başlayan yangınlar canımızı yaktı. Bodrum’daki yangın gece saatlerinde kontrol altına alınırken, Marmaris ve Köyceğiz’de geniş bir alana yayılan yangınları kontrol altına almak için havadan ve karadan müdahaleler aralıksız sürüyor. Yanan ormanlar turizmimizin gözbebeği coğrafyasında, aynı zamanda ülkemizin akciğerleri konumunda. Söndürme çalışmalarının yanı sıra, yangınların çıkış nedenine ilişkin soruşturmalar takip ediliyor” dedi

HER GECE NÖBETTEYİZ

Muğla’da meydana gelen orman yangınlarının ardından Fethiye ilçemizde de her hangi bir olası yangına karşı teyakkuzda  olduklarını söyleyen Başkan Çıralı, “Dün akşam saatlerinden itibaren bizde Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası olarak duyurular yaptık. Vatandaşlarımızı ve üyelerimizi ormanlarımızı izlemeye, şüpheli durumları acil çağrı merkezleri ve bize bildirmeye çağırdık. Bölgemizi yangınlardan korumak için nöbetimize ara vermeyeceğiz” diye konuştu.

5 MİLYON LİRA DESTEK

Çıralı, “AKUT Fethiye ekibimiz söndürme çalışmalarının devam ettiği Manavgat’a gitmek üzere hazırlanmıştı ancak buna ihtiyaç kalmadı. Şu anda Marmaris’te oluşabilecek bir ihtiyaca cevap vermek için teyakkuz halinde bekliyorlar. Fethiye’den Marmaris’e yangın söndürme ekiplerimizin ihtiyacı doğrultusunda belediyemiz tarafından dondurulmuş su gönderildi. Devam eden ihtiyacı karşılamak adına Muğla Odaları olarak bizde İzmir’den siparişte bulunduk. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğimiz ise yanan ormanları eski haline kavuşturmak için 5 milyon lira destekte bulundu” dedi.

GEÇMİŞ OLSUN

Çıralı, “Yangınlara müdahale eden söndürme ekiplerimize şükranlarımızı sunuyorum. Evleri ve arazileri zarar gören vatandaşlarımıza geçmiş olsun diyorum, hayatını kaybeden vatandaşlarımızın yakınlarına ise baş sağlığı diliyorum. Umarım tüm yangınlar kısa sürede söndürülür. Tüm ülkemize ve vatandaşlarımıza şimdiden büyük geçmiş olsun. Allah ülkemizi ve milletimizi böyle felaketlerden korusun” diye konuştu.

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com