Kültür Bakanlığı Çini Sanatçılarından Sibel Uça, 25 kursiyeri ile birlikte eserlerini Fethiye Belediyesi Özer olgun Kültür Merkezi Salonunda bir sergi ile beğeniye sundu.

Kültür Bakanlığı Çini Sanatçılarından Sibel Uça, aralarında ev hanımı ve emeklilerin yer aldığı 25 kursiyeri ile birlikte el emeği göz nuru eserlerini bir sergi ile beğeniye sundu.Fethiye Belediyesi Özer olgun Kültür Merkezi Salonunda açılan sergide birbirinden güzel 400’ü aşkın Çini eser yer alıyor.Cam’dan seramiğe kadar değişik eşyaların üzerine yapılan çini işlemeler büyük ilgiyle izleniyor. Aynadan kullanım eşyalarına, gramafon ve panolara kadar el işi göz nuru ile 25 kursiyerin kurs öğreticisi Sibel Uça nezaretinde yaptıkları birbirinden güzel eserler, adeta göz kamaştırdı. Uça, serginin Cumartesi günü akşam saatlerine kadar gezilebileceğini belirterek, “Sergide 400’ü aşkın eserimiz bulunuyor. 25 arkadaşımızın  Türk kültürünün simgelerinden çini işini öğrenmesi ve burada sergilememiz  beni de ayrıca sevindirdi” ifadelerini kullandı.

Kültür Bakanlığı  Çini Sanatçılarından Sibel Uça, 25 kursiyeri ile birlikte yaklaşık 1 yıl boyunca yaptıkları eserleri Fethiye Belediyesi Özer olgun Kültür Merkezi Salonunda bir sergi ile beğeniye sundu.Aralarında ev hanımından emekli öğretmen ve öykü yazarına ayrıca diplomattan tekstil mühendisine kadar emekli  25 kursiyerin gerçekleştirdiği el  işi göz nuru eserler,izleyenlerin gözlerini kamaştırdı. Panolardan çeşitli kullanım eşyalarına, özenle hazırlanmış Türk kültürünü simgeleyen Çini eserler, Cumartesi günü akşam saatlerine kadar gezilebilecek. Fethiye Kültür Müdürlüğü adına Semrah Kahvecinin açılışını gerçekleştirdiği Sibel Uça ”Geleceğe Miras Çini Sergisi” isimli sergide 400’ü aşkın eser bulunurken Sibel Uça, çini atölyesinde yapılan eserler satışa da sunuluyor. Çini Sanatçısı Sibel Uca yaptığı açıklamada “Atölyemizde  25 kursiyerimizle gerçekleştirdiğimiz Çini eserlerden 400’ü aşkın eserimizi burada sergiliyoruz. Ciddi bir emek sarf edilen bu eserler, çok beğenilmesi bizleri mutlu ediyor. Çini sanatını kursiyerlerimize öğretmekten çok mutlu oluyorum. Serginin ardından kıursiyerlerimizle yeni çalışmalarımızın da içine gireceğiz” ifadelerini kullandı.Kursiyerlerden Seda Aydemir ise  2 yıldır çini eser yapmayı öğreniyorum.Çok zevkli ve tutku dolu.Herkese tavsiye ederim.”şeklinde konuştu.

 

 

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com