Fethiye Belediye Meclisi’nin 2022 Kasım ayındaki toplantısında dostluk ve işbirliği anlaşması imzalamayı kararlaştırdığı Çin’in Qingdao West Coast New Area Bölge Belediye Başkanlığı, Fethiyeli işadamlarını Çin’i ziyaret etmeleri ve iki bölge arasında ticari ilişkileri geliştirme yönündeki çağrısını yineledi.

Qingdao West Coast New Area Bölge Belediye Başkanlığı’ndan Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’ya gönderilen mesajda Türk işadamları ticari ilişkiler kurmak üzere Çin’e davet edildi.

Çin’den gönderilen mesajda özetle; “Fethiye ile Çin’in Qingdao West Coast New Area Bölgesi arasındaki ekonomik işbirliğini artırmak istiyoruz. Bunun için de bölgemizdeki bazı önemli şirketleri tavsiye etmek isteriz. Bu şirketler ile ticari ilişki kurmak isteyen Fethiyeli işadamları için yardımcı olabiliriz.” denilerek, Fethiye ile ticaret ve işbirliğine hazır olan şirketlerin bir listesi sunuldu.

Fethiye ile ticaret yapmak isteyen Çin firmaları arasında yosun başta olmak üzere biyolojik deniz ürünleri üreten firmalar, katalizör katkı maddeleri tedarikçileri, otomotiv malzemeleri üreticileri, kömür,  petrol ve gaz endüstrilerinde uzmanlaşmış şirketler, lastik ve kauçuk üreticileri bulunuyor.

Çin’in en zengin bölgelerinden birisi konumundaki Qingdao West Coast New Area Bölgesinde bulunan şirketler ile ticari ilişki kurmak ve Çin’den ithalat ya da Çin’e ihracat yapmak isteyen firmalar Fethiye Belediye Başkanlığı ya da Fethiye Ticaret Odası üzerinden irtibat sağlayabiliyorlar.

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com