CHP’Lİ ÖZTUNÇ “DELİ DUMRUL SOYGUNUNA DUR DEYİN”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı  Ali Öztunç, Göcek Tüneli girişinde yapılan “Soygun Düzenine Dur” açıklamasında AK Parti hükümetine seslenerek,”Muğla halkının malını, Muğla halkına geri verin. Seçimler yaklaşıyor. Bu millet size en güzel cevabı sandıkta verecektir. AK Parti’de Cumhur İttifakı da ilk seçimde gidiyor.Sonrasında da yaptıklarınızın hesabını bir bir soracağız” dedi.

Göcek Tüneli’nin  geçiş ücretinin fahiş fiyatlarda olmasını CHP Doğa Hakları ve Çevreden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, CHP’li milletvekilleri, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, CHP Fethiye İlçe  Başkanı Mehmet Demir, ilçe örgütleri temsilcileri ve vatandaşların katılımıyla protesto edildi.

AK Partinin verdiği sözleri tutmadığının altını çizen CHP’li  Öztunç,” Göcek tüneli soygununa  dur denmelidir” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Ali Öztunç, “Belki de Dünyanın en kısa, ama en pahalı tünelinin önündeyiz. 960 metre bir tünel var ve sadece bir geçiş 11 TL.Yani Fethiye’ye Muğla istikametinden bir git gel, ödenecek olan Mevla 22 TL. Bu apaçık bir soygun düzenidir. Burada bir soydun yapılmakta. Tamamen Deli Dumrul hikayesi gibi. Bir zamanlar sayın Cumhurbaşkanı çay simit hesabı yapıyordu. Sayın Cumhurbaşkanı gelsin buraya, burada bir tünel hesabı yapsın mesela. Yazıktır ve günahtır. Yıllardır bu bölgenin insanı ve dışarıdan buraya tatile gelen yurttaşlarımız, bu durumdan şikayetçiler. Yap işlet devret modeliyle yapılmış bir tünel ona dediğimiz bir şey yok. Bizim itirazımız üç buçuk yıl önce 5 TL olan geçiş, şimdi olmuş 11 TL. Yani burada yüzde yüz zam yapılmış. Asgari ücrete yüzde yüz zam var mı, tabiî ki de yok. Memur maaşına yüzde yüz zam var mı, tabiî ki de yok.Haliyle gelirlerde de yüzde yüz fark yok. Ama Delidumrul tünelinde geçişe ne hikmetse var. Biz bu soygun düzenine hayır diyoruz.Bu soygun düzenini kabul etmiyoruz ve onun için buradayız. Buranın meselesi sadece Cumhuriyet Halk Partili insanların meselesi değildir. Burası toplumumuzun komple sorunudur. Burası bu tüneli kullanan herkesin sorunudur” diye konuştu.

Seçimlerin yaklaştığını ve AK Parti hükümetine en güzel cevabı sandıkta halkın vereceğini belirten Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Ali Öztunç, “Hükümet yetkilileri  burası için, “Bizden önceki hükümet tarafından yap,işlet ve devret modeliyle yapılmış bir tünel. Biz ne yapalım” diyebilir. Bizde o hükümete 19 yıldır iktidarsın. Sen burayı yapan firmayla otur masaya görüş. Bu kadar paraya yazık, günah. Ey Erdoğan, Ey AK Parti seçimlerden önce geldiğin Muğla’da bu halka söz verdin. Dedin ki, “Ben burayı ücretsiz yapacağım” dedin.Nerde senin verdiğin o söz ey AK Parti. Hiç mi senin sözüne güvenemeyeceğiz ey AK Parti. Hadi diyelim ki yap, işlet ve devret modeliyle ilk tünel yapıldı. İkinci tüneli sen yaptın. Aynı firmaya peşkeş çektin. Milletin, fakir ve fukaranın hakkını bu müteahhitlere vermekten ne zaman vaz geçeceksin ey AK Parti?Sadece müteahhitlere mi çalışacaksın ey AK Parti? 128 Milyar Dolar parayı buharlaştırdın. O 128 Milyar Doların çok az bir bölümü ile buradaki sorunu çözemez miydin ey AK Parti? O kayıp olan 128 Milyar Dolar paranın çok küçük bir miktarı ile burayı Muğla halkının hizmetine açamaz mıydın ey AK Parti? Seçimden önce vatandaşın oyunu almak için, milleti kandırdın. Ondan sonra da kaybolup gittin.Kalsik AK Parti taktiği, Söz veren ve sözünü tutmayan AK Parti klasiği.AK Parti demek, verilen sözleri tutmak demek değildir. AK Parti demek sözleri tutmamak demektir. Yaparsa AK Parti yaparmış, yaptınız ve yaptığınızı gördük işte. AK Parti devletin yaptığı tüneli müteahhide peşkeş çekti. Buradan, Göcek Tünelinin girişinden AK Parti hükümetine sesleniyoruz. Yeter artık, halka zulüm yapmayı vazgeçin. Burayı bir an önce sahibine, yani Muğla halkının kullanımına geri verin. İzmir-Aydın otoyolunda bu tünelden daha büyük tünel var. Koca tünelden 7 lira alınıyor, ama Göcek Tünelinden 11 TL. Yazıktır ve günahtır. Muğla halkı da vergisini ödüyor.Muğla’nın gençleri de askere gidiyor. Ne istiyorsun Muğla halkından ey AK Parti. Cumhuriyet Halk Partisinin Genel Başkan Yardımcısı olarak, Milletvekilleri olarak, İl Başkanlığı olarak AK Parti hükümetini buradan uyararak, Bu soygundan vazgeçin. Seçim geliyor ve AK Parti de gidiyor artık.Cumhur İttifakı da gidiyor. Gittikleri zamanda bunların hesabını sormak, bizim boynumuzun borcu olacak. Bu yaptıklarınızın hesabını size fitil fitil sormazsak namerdiz. 128 Milyar Doların hesabını da soracağız. At hırsızlarından kayıp atlarında hesabını soracağız. Ticaret Bakanından kendi bakanına mal satmasının da hesabını soracağız. Sayın Bakan 9 Milyon TL’lik dezenfektan satmış. Kendi şirketinden kendi bakanlığına satmış. Bakanlığa dezenfektan satıp Covid’i yok edeceğim diyeceğine, önce şu aklınızı, kirli siyaset anlayışınızı bir dezenfekte edin. Bu millet size gereken cevabı sandıkta verecek. Çok az kaldı bekleyin” dedi. Haber-Foto/Hakan AYKIRI

 

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com