Cumhuriyet Halk Partisi Muğla Milletvekili Suat Özcan, ilçe programları kapsamında CHP Fethiye İlçe Örgütü’nü ziyaret etti. Burada yaptığı konuşmada ülke gündemine değinen Milletvekili Özcan, halkın değişim istediğini dile getirdi.

İlçe ziyaretlerini sürdüren CHP Muğla Milletvekili Suat Özcan, Fethiye ve Seydikemer’de ziyaretlerde bulundu. Bu kapsamda CHP Fethiye İlçe Örgütü’nü ziyaret eden Milletvekili Özcan; CHP Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir, yönetim kurulu üyeleri ve partililer tarafından karşılandı.

İlk olarak CHP Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir, kısa bir hoş geldiniz konuşması yaptı. Ülke gündemi hakkında değerlendirmelerde bulunan CHP Muğla Milletvekili Suat Özcan, “Ülkemiz uzunca bir süreden bu yana yönetilemeyen bir ülke haline geldi. 2000’li yılların başlarında göreve gelen yönetim, ilk zamanlarda suni yaratılmış olan ülke içi ve ülke dışındaki olumlu algılar oluşturdu. Zaman içinde yönetememezlik ortaya çıkınca, bugün artık o algılar yerini umutsuzluğa bıraktı. Bu umutsuzluk toplumumuzun genelinde de bir değişim talebi düşüncesine sokmuştur. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun görevlendirmeleri ile ülkemizin birçok iline ve ilçesine ziyaretler gerçekleştiriyoruz ve gittiğimiz her yerde de halkımız, mevcut yönetimin beceriksizliğinden bahsederek değişim istiyor. Adalet ve Kalkınma Partisi’nin en fazla oy alarak seçimlerde birinci çıktığı illerde bile halk artık değişim istiyor. Bu istek ülkemizin her köşesinde isteniyor. Bu değişim artık olacak. Ama biz ortaklarımızla ve dostlarımızla Cumhuriyet Halk Partisinin liderliğinde bu değişimi gerçekleştireceğiz. Bu değişimde her birimize çok büyük görevler düşüyor. Ben bir bireyim ne yapabilirim? Demeden kenetlenip tek yumruk halinde bu değişimi gerçekleştirecek ve ülkemizin üzerinde dolaşan kara bulutları dağıtacağız” dedi.

Özcan, “Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak yerel seçimlerde oluşan Millet İttifakını daha çok birliktelik ve bu ülkeyi kötü yönetimden kurtarıp, yerine Millet İttifakıyla ekonomik anlamda üretimi başlatmak, meydana gelen oluşan rantı, geliri eşit ve adaletli şekilde paylaşmak, bunu yapabilmek için de öncelikli olarak 19 yıldır demokrasiyi araç olarak kullanan anlayışın yerine, demokrasiyi amaç olarak kullanarak, adaleti ve hukuku yeniden inşa etmek, anayasal kurumların kendi iradeleriyle tarafsız, herhangi bir etki ya da baskı altında kalmadan görevlerini sürdürülebilir olarak sağlamak istiyoruz. Bu ülkede herkes düşüncesini özgürce ifade edebileceği bir ortamın sağlanması için, hangi engeller var ise, onları kaldıracağız. Bu konular Cumhuriyet Halk Partisinin temel sorunlarının başında geliyor. Ancak bilindiği üzere, ülkemiz parlamenter sistemden tek kişinin yönettiği bir Cumhurbaşkanlığı olarak yönetilen bir anlayışla bugünlere geldik. Ne ülke içinde, nede ülke dışında, uluslararası alanda yapılan bütün anketlerde çıkan sonuçlar hep halkın mutsuz ve umutsuz olduğunu ortaya çıkardı. Ülkemizdeki en büyük sorunlardan birisi de üniversite öğrencilerinin yurt sorunu” şeklinde konuştu.

 

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com